Mapy Google z przydatnym filtrem. Dzięki niemu zobaczymy tylko najnowsze zdjęcia danej lokalizacji

Dziś w Mapach Google pojawiła się możliwość zagrania w kultowego Snake’a. Funkcja nie wejdzie jednak na stałe do aplikacji, bowiem mamy do czynienia z żartem na Prima Aprilis. W przypadku kolejnej nowości, tym razem mającej już praktyczne zastosowanie, nie możemy mówić o żarcie. W aplikacji da się teraz przeglądać zdjęcia lokalizacji, szeregując je od najnowszych.

Mapy Google, które dla wielu osób stały się główną nawigacją samochodową, a także wirtualnym przewodnikiem po najciekawszych lokalizacjach, posiadają bogaty zestaw funkcji. Wśród ciekawszych opcji należy wymienić galerie zdjęć, które tworzone są przez użytkowników. Pozwalają one dokładniej obejrzeć wybrane miejsce przed jego odwiedzeniem. Możemy zobaczyć, jak chociażby prezentuje się restauracja czy pub, zarówno z zewnątrz, jak i w środku.

Mapy Google: jak wyświetlić najnowsze zdjęcia?

Karta Zdjęcia, która pojawia się po wybraniu konkretnej lokalizacji w mobilnej aplikacji, zyskała nową pozycję o nazwie Najnowsze. Po jej wybraniu w jednym miejscu zostaną zgrupowane wszystkie najświeższe zdjęcia. Prawdopodobnie w przypadku popularnych miejsc będą to zdjęcia, które zostały wykonane w ciągu kilku ostatnich dni.

Mapy Google z nowym filtrem. (fot. Tabletowo.pl)

Dzięki nowej opcji możemy zobaczyć, jak obecnie prezentują się wybrane miejsca. W końcu mogły one zauważalnie zmienić się w ciągu ostatnich lat, a zdarza się, że główne zdjęcia w Mapach Google nie są już aktualne.

Niewielkich usprawnień doczekały się również galerie prezentujące zdjęcia w 360 stopniach i będące zbiorem nagrań wideo. Poszczególne kafelki, reprezentujące dany materiał, zostały zmniejszone, co pozytywnie przekłada się na czytelność.

(fot. Tabletowo.pl)

Nowość powinna już być dostępna u większości użytkowników Map Google. Zmiany zostały wprowadzone w wersji na Androida i iOS-a.

źródło: Android Police