(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google na Androida z nową funkcją. Nie zgubisz się już w Street View

W aplikacji Mapy Google, dokładniej w module Street View, wdrażana jest właśnie funkcja pozwalająca na szybki podgląd lokalizacji na mapie. To z pewnością przydatna opcja, która była wyczekiwana przez wielu użytkowników.

Aplikacja Mapy Google nadrabia braki

Możliwość dokładnego obejrzenia ulicy w Mapach Google, prawie jakbyśmy byli na miejscu, to jedno z lepszych rozwiązań. Sprawdza się, gdy zamierzamy pojechać w nowe miejsce i chcemy przed podróżą zobaczyć, jak chociażby wygląda docelowy budynek czy organizacja ruchu na danym fragmencie ulicy. Dodatkowo, funkcję można zawsze wykorzystać, gdy po prostu chcemy udać się na wirtualną wycieczkę. W końcu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie wychodząc z domu, „odwiedzić” Stany Zjednoczone czy Hiszpanię.

Do tej pory jednak, Street View dostępne z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze miało jedną ważną przewagę nad mobilną aplikacją. Zawsze mieliśmy szybki i wygodny dostęp do podglądu naszej lokalizacji, naniesionej na zwykłą mapę w usłudze Google. Na szczęście, braki w aplikacji właśnie są nadrabiane.

Widok podzielonego ekranu w Street View

Google w końcu zdecydowało się zapewnić podgląd lokalizacji także w aplikacji Mapy Google – obecnie dla użytkowników urządzeń działających pod kontrolą Androida, ale wkrótce nowość powinna pojawić się na iOS.

Street View – tryb podzielonego ekranu.
(fot. Android Police)

Całość realizowana jest w formie podzielonego ekranu. Na górze mamy widok ze Street View, a na dole mapę. Dzięki temu, w każdej chwili wiemy, gdzie dokładnie się znajdujemy. Nowość jest przydatna szczególnie, gdy po aktywacji trybu Street View, wirtualne „przejedziemy” dłuższy dystans.

W celu skorzystania z trybu podzielonego ekranu, należy w Mapach Google przejść do widoku z poziomu ulicy, a następnie dotknąć ikony „rozwijania/zwężania”. Znajduje się ona w dolnym, prawym rogu.

Nowa opcja podglądu wprowadzana jest w Mapach Google w wersji 10.59.1. Niestety, funkcja dodawana jest stopniowo, więc nie jest jeszcze dostępna u wszystkich osób. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na odpowiednią zmianę.

Warto dodać, że niedawno Google udostępniło użytkownikom możliwość dodawania własnych materiałów do Street View.