LG Pay (fot. LG)

LG uruchamia system płatności mobilnych LG Pay. W końcu!

Samsung uruchomił w Korei Południowej Samsung Pay już prawie dwa lata temu (w sierpniu 2015 roku). LG obrało sobie więc za punkt honoru stworzenie własnego systemu płatności mobilnych. I choć tym drugim Koreańczykom szło to jak po grudzie, to w końcu się udało – dzisiaj oficjalnie zapowiedziano wdrożenie usługi.

Na pierwszy ogień pójdzie oczywiście Korea Południowa. Samsung i LG toczą bowiem niezwykle zażarty bój o klienta na swoim rodzimym podwórku i to właśnie tam w pierwszej kolejności wprowadzają wszystkie nowinki. Na początku z LG Pay współpracować mają cztery największe banki, ale do końca września dołączą do nich pozostałe, funkcjonujące w tym kraju. Rozwiązanie bazuje na technologii Wireless Magnetic Communication (dla porównania, Samsung Pay wykorzystuje Magnetic Secure Transmission).

LG Pay (fot. Yonhap News Agency)

Jako pierwsi możliwość płacenia smartfonem otrzymają właściciele tegorocznego flagowca, LG G6 – producent wkrótce udostępni im stosowną aktualizację, dodającą tę opcję. Koreańczycy nie zamierzają się jednak ograniczać – chcą, aby korzystać z LG Pay mogli również posiadacze innych urządzeń z portfolio. Autoryzacja transakcji ma się odbywać poprzez zeskanowanie odcisku palca na wbudowanym skanerze linii papilarnych.

Zapewne sporo z Was zadaje sobie pytanie, kiedy LG Pay pojawi się również w Polsce. Cóż… na obecną chwilę LG nie składa żadnych deklaracji. A sugerując się tym, jak Apple i Samsung „omijają” nasz kraj, nie należy sobie robić wielkich nadziei na rychłe wprowadzenie tej usługi u nas. Na szczęście mamy jednak alternatywę – jest to Android Pay.

Płacisz telefonem?

Źródło: Yonhap News Agency, LG Korea Południowa