Samsung Pay pojawi się w kolejnych państwach, a LG szykuje G Pay

Płatności mobilne powoli stają się coraz popularniejsze, głównie za sprawą nowych systemów płatności zbliżeniowych na naszych urządzeniach. Pośród takich specjalnych usług i aplikacji nie sposób nie wspomnieć o Android Pay, Apple Pay czy też Samsung Pay, która pojawi się w kolejnych krajach już w przyszłym roku. Z kolei LG planuje wprowadzić dla własnych produktów G Pay.

Aktualnie Samsung Pay jest dostępny dla pięciu modeli: Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy Note 5 oraz Gear S2 (tylko płatności NFC). W dodatku pojawił się oficjalnie na razie wyłącznie w USA oraz Korei Południowej, ale na szczęście wkrótce lista krajów ulegnie wydłużeniu. W pierwszym kwartale 2016 roku usługa ta zostanie uruchomiona w Chinach, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.

Niestety na razie nie wiemy, kiedy Samsung Pay pojawi się w Polsce. Warto jeszcze wspomnieć, że płatności dokonujemy za pomocą technologii MST, którą wymyśliła firma LoopPay, przejęta przez Koreańczyków pół roku temu za 250 milionów dolarów.

LG natomiast nie chce pozostać z tyłu stawki – pracuje nad własnym rozwiązaniem o nazwie G Pay. Oficjalnie ma pojawić się już w przyszłym miesiącu. Z pewnością będzie dostępne na wszystkie flagowe urządzenia, ale być może Koreańczycy zdecydują się postąpić inaczej niż rywale i udostępnią je również dla tańszych modeli. Niestety aktualnie nie podano jeszcze informacji, czy G Pay będzie korzystał z technologii NFC jak Apple czy też MST na wzór Samsunga.

źródło: SamMobile; The Korea Times przez Gforgames, Phone Arena

Komentarze

  • Mlody

    Placic telefonami mozna juz od paru lat a w polce nadal nie ma… Te wszytskie IKO czy Bliki sa o dupe rozbic, tak samo sie to ma do tych platnosci co proponuja operatorzy… Chce po prostu zsynchronizowac swoja karte master card z telefonem czy to takie trudne!? Ze zadna firma nie udostepni tego w PL?

  • pawelpp

    ja korzystam z płatności SIM NFC orange (mając telefon zgodny z płatnościami NFC – w zasadzie na liście jest większość nowych telefonów, oraz konto w mBanku – przysługuje darmowa wymiana SIM w każdym punkcie Orange niezależnie czy jest to abonament czy prepaid) przez aplikację mBanku dla androida (po zalogowaniu do konta banku oczywiście) instalujemy kratę płatniczą (wymagany transfer danych po sieci nie przez wifi – otrzymujemy nową bezpłatną wirtualną kartę do konta w naszym banku, można ją ubezpieczyć jak każdą inna kartę płatniczą, a starą plastikową kartę możemy zlikwidować -jeśli przestaniemy korzystać tak jak ja – zastrzegamy w serwisie….) i korzystamy do płatności zbliżeniowych ( wszystkie terminale NFC -ja regularnie płacę w Biedronkach, Żabkach, czy innych Carrefourach, ale też płatności za parkomat czy bilety w komunikacji itp, nie ma żadnych problemów) jak z każdej innej karty płatniczej ….a w bankomatach wypłacamy blik’iem, (nawet cienki smartfon nie zmieści się w bankomacie :) ),
    podobną funkcjonalność dają prawdopodobnie też inne banki (zdaje się, że : ING, BPH lub SGB) ale nie testowałem…
    Chyba to jest bezpieczniejsze od samsung pay czy podobnych bo wszytko jest zapisane w specjalnej karcie SIM (mamy tylko fizycznie jeden egzemplarz ) … i monitorowane bezpośrednio ze swojego banku…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona