lg ładowarki samochodwe stacje
Źródło: LG

LG zwinęło biznes smartfonowy, ale za to rozwija ładowarki samochodowe

W życiu trzeba umieć dostosować się do zmieniających się warunków. LG najwidoczniej zdaje sobie z tego sprawę i próbuje ugruntować swoją pozycję na rozwijającym się rynku ładowarek EV.

Zamiast smartfonów – ładowarki

Minęło już ponad dwa lata, odkąd dowiedzieliśmy się, że koreański producent elektroniki wycofuje się z rynku smartfonów. Dla LG nie oznaczało to oczywiście głębokiego kryzysu w strukturach firmy. Ot, jego pomysł na branżę od lat nie trafiał do szerszego grona klientów, więc dział mobilny został zamknięty w lipcu 2021 roku. Firma postanowiła zatem rozwijać się na innym, wschodzącym rynku – elektromobilności.

lg ładowarki samochodwe stacje
Źródło: LG

HiEV Charger, wcześniej znany jako AppleMango, to firma zajmująca się rozwiązaniami do ładowania samochodów elektrycznych. W 2022 roku przedsiębiorstwo zostało zakupione przez LG, GS Energy i GS Neotek. Na efekty tego połączenia, jak widać, nie musieliśmy długo czekać. Podczas uroczystej ceremonii HiEV Charger zaprezentowało cztery nowe ładowarki do pojazdów elektrycznych.

LG i nowe ładowarki

Portfolio firmy przejętej przez Koreańczyków poszerzyło się o cztery modele ładowarek. Dwie z nich to opcja dla cierpliwych, z mocą ładowania do 7 kW. Pierwsze, najbardziej kompaktowe urządzenie jest przeznaczone do montażu naściennego, drugie natomiast funkcjonuje w postaci wolnostojącej. Pozostałe dwie ładowarki zaoferują szybkie ładowanie, kolejno o maksymalnej mocy 100 i 200 kW. Nadają się one zarówno do wykorzystania w środowisku prywatnym, jak i komercyjnym.

Ładowarki EV LG łączy przywiązanie do bezpieczeństwa. Wszystkie modele są odporne na wodę i kurz, a w trakcie ładowania uruchamiane są rozwiązania zapewniające ochronę termiczną i elektryczną. Stacje efektywnie wykorzystują też przestrzeń dzięki niewielkiej głębokości, a dzięki dwóm złączom możliwe będzie ładowanie dwóch pojazdów w tym samym czasie. Aby obsługa urządzeń była łatwa i bezproblemowa, system umożliwia zdalną aktualizację i wykrywa blokadę złącza.

Rozpoczęcie produkcji ładowarek EV to dla LG ważny kamień milowy, dzięki któremu zamierzamy stać się dostawcą kompleksowych rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych. Zamierzamy oferować właścicielom pojazdów elektrycznych wygodne i szybkie rozwiązania do ich ładowania, a naszym partnerom dostarczać zróżnicowane rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych obejmujące różne formaty i nowe usługi. Suh Heung-kyu, wiceprezes i szef działu Electric Vehicle Charging w LG Electronics Business Solutions Company