Czy tym razem LG wyprzedzi Samsunga? G7 zadebiutuje jako pierwszy smartfon ze Snapdragonem 845 | Tabletowo.pl

Czy tym razem LG wyprzedzi Samsunga? G7 zadebiutuje jako pierwszy smartfon ze Snapdragonem 845

Dołącz do dyskusji 0

Branża mobilna nie robi sobie wolnego. Qualcomm pracuje już swoim następnym topowym procesorem, a inżynierowie LG nie śpią po nocach, bo projektują nowe LG G7. LG chce najwyraźniej wyprzedzić w przyszłym roku Samsunga i jako pierwsze zaprezentować smartfon z najnowszym Snapdragonem. 

Qualcomm Snapdragon 845 może pojawić się już w styczniu 2018 roku. Wobec tego LG zamierza przyśpieszyć. Pewien raport z Chin sugeruje, że w efekcie pierwszym urządzeniem z najnowszą platformą mobilną Qualcomma na pokładzie nie bedzie Samsung Galaxy S9, a LG G7.

Zgodnie z informacjami, które dotarły do nas wcześniej, Snapdragon 845, jako następca modelu 835, będzie wyposażony w modem X20, który pozwoli na ściąganie plików nawet z 1,2 GBit/s. Wkraczamy więc w technologię, której możliwości przewyższają znacznie rozwiązania stosowane przez dostawców internetu mobilnego.

Koreańczycy z Południa postanowili wypuścić na rynek tegorocznego flagowego smartfona nieco wcześniej niż Samsung, ale jednocześnie musieli zrezygnować z najwyższego procesora w ofercie Qualcomma – Snapdragona 835. Zamiast tego G6 pojawił się na rynku z zeszłorocznym Snapdragonem 821.

Qualcomm z kolei planuje podobno wydanie w tym roku poprawionej wersji tej platformy mobilnej – Snapdragona 836, którego zobaczymy prawdopodobnie razem z Samsungiem Galaxy Note 8. LG zbiera więc siły i zamierza przeskoczyć dwie generacje procesorów Qualcomma za jednym zamachem i jednocześnie jako pierwsze zaprezentować smartfon z najmocniejszym układem na rynku.

Czy ten chytry plan się uda? Zależy to od wielu czynników. Pierwszy z nich to to, czy te doniesienia są rzeczywiście prawdziwe. Tak jak w wypadku każdej plotki, trzeba mieć dystans do takich informacji. Z drugiej strony jednak wcale nie dziwiłbym się, gdyby LG chciało podgryźć nieco Samsunga. Trzeba uczciwie przyznać, że choć G6 to kawałek solidnego flagowca, to jego producentowi chyba nie udało się zwrócić na siebie uwagi konsumentów w takim stopniu, w jakim życzyłaby sobie tego firma.

na zdjęciu tytułowym: LG G6

źródło: Joseilbo przez AndroidSoul

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona