LG G6 będzie miał wodoszczelną obudowę. Plotki o porzuceniu modułów mają więc sens

Delikatnie mówiąc, LG G5 sprzedaje się znacznie poniżej oczekiwań. Klienci nie przekonali się do idei modułowego smartfona w wydaniu LG, dlatego Koreańczycy postanowili porzucić dopiero co obraną ścieżkę i wrócić do klasyki. LG G6 będzie więc pod wieloma względami bardzo podobny do flagowców konkurencji. Tym bardziej, że ma on mieć wodoszczelną obudowę oraz oferować bezprzewodowe ładowanie. Chociaż to ostatnie wydaje się – przynajmniej na razie – wątpliwe.

Wodoszczelność jest na pewno miłym dodatkiem. Z drugiej strony, w rzeczywistości jest to tylko deklaracja, ponieważ wszyscy producenci zastrzegają, że nie naprawią w ramach gwarancji (a więc bezpłatnie) szkód, wyrządzonych przez wodę, która wnikła do urządzenia.

W przypadku LG G6 najprawdopodobniej będzie tak samo – o ile oczywiście pomysł ten wejdzie w życie. Najprawdopodobniej tak się jednak stanie, ponieważ koreańskie źródła donoszą, że kilka firm jest zainteresowanych współpracą z LG i dostarczeniem niezbędnych do uzyskania wodoszczelności materiałów.

Koreańczycy mają podobno zamiar wykorzystać specjalny klej, który stosuje już z powodzeniem Apple w iPhone’ach 7. Metoda ta jest tańsza, ale jednocześnie bardziej skomplikowana. Dla porównania, Samsung zdecydował się w tegorocznych flagowcach (Galaxy S7, Galaxy S7 Edge i Galaxy Note 7) na taśmy, dostarczane wyłącznie przez 3M.

Skoro jednak LG zamierza – dosłownie – zakleić LG G6, to należy porzucić wszelkie nadzieje na możliwość szybkiej i samodzielnej wymiany baterii. A to dość zaskakujące, ponieważ jeszcze niedawno mogliśmy usłyszeć, że po ostatnich wydarzeniach z Galaxy Note 7 w roli głównej, Koreańczycy nie chcą z tego rezygnować.

Koreańskie źródła donoszą także o możliwości pojawienia się w LG G6 funkcji szybkiego ładowania, ale w świetle dotychczasowych doniesień pozostaje to pod dużym znakiem zapytania. Mówiło się bowiem, że z uwagi na wyższe koszty, LG nie zdecyduje się na szklano-metalową obudowę. Co prawda zastosowanie tego rozwiązania w przypadku smartfona w metalowym unibody nie jest niemożliwe, ale jest na pewno o wiele bardziej skomplikowane (dlatego nie ma go na przykład w HTC 10).

Warto przy okazji przypomnieć też jedno z doniesień, według którego LG G6 zostanie wyposażony w skaner tęczówki oka, ale nieco inny niż w Galaxy Note 7, bo zintegrowany z przednią kamerką.

*Na zdjęciu wyróżniającym LG G5 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: The Investor