Ważne

LG G6 dostanie skaner tęczówki oka

Katastrofalna sprzedaż modelu LG G5, była głównie spowodowana modułami, które nie do końca spodobały się fanom mobilnych technologii. Ponadto kiepskie dopasowanie modułów i ich zła jakość, na którą narzekała część posiadaczy tego urządzenia, także przyczyniły się do tego, iż ten model nie osiągnął sukcesu. Czy to się zmieni? LG G6 ma zostać pozbawiony modułów, a dodatkowo dostanie skaner tęczówki oka, a to na pewno krok w dobrą stronę.

Skaner tęczówki oka będzie swoim działaniem przypominał ten, który został zaprezentowany w felernym Galaxy Note 7. Nie będzie on jednak identyczny, ponieważ LG szykuje tutaj kilka zmian.

LG G6 dostanie skaner tęczówki oka

Na zdjęciu powyżej widzimy, iż południowokoreańska firma ma zamiar zastosować nowe i trochę inne rozwiązanie, łącząc przedni aparat wraz ze skanerem tęczówki oka – dwa moduły w jednym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, skaner będzie praktycznie niezauważalny, w przeciwieńswie do galaktycznego Note’a 7, gdzie oba moduły były zaimplementowane na górnej krawędzi, ale jednak każdy z osobna.

Zasada działania jest każdemu znana bowiem taki skaner, miałby z powodzeniem zastąpić czytnik linii papilarnych i służyć jako dodatkowe zabezpieczenie. Dodatkowe, dlatego że najprawdopodobniej LG G6, dostanie również skaner odcisków palców, a użytkownik będzie mógł wybierać, którą metodę woli używać, by odpowiednio zabezpieczyć swój smartfon.

Jak będzie się sprawował skaner tęczówki w nowym flagowcu od LG, także ciężko jest przewidzieć. Tym bardziej, że użytkownicy Galaxy Note 7 narzekali na jego działanie. Nie wiadomo zatem, jak LG poradzi sobie ze swoim modułem i czy osoby korzystające z okularów, czy soczewek kontaktowych, nie będą miały pewnych trudności z odblokowaniem telefonu właśnie tą metodą.

Czy LG G6 będzie ostatnią deską ratunku dla południowokoreańskiej firmy, która w ostatnim czasie notuje same straty?  Oby tak było, bo po kolejnej wpadce może być im już ciężko się podnieść.

*Na zdjęciu wyróżniającym LG G5

Źródło: GsmArena via AndroGuider

Komentarze

 • Krzyś

  Wttlumaczcie mi- po co w telefonie taki skaner?

  • miku miku

   tak samo jak czytnik odcisku peni— PALCA przepraszam bardzo. Poprostu dla bezpieczeństwa

   • LinekPark

    O tak! Hasło się zmieni, co z okiem/palcem?? Wydłubiesz i lub utniesz?

    • miku miku

     nie wiem kim trzeba być jakie dane posiadać lub komu się narazić aby wydłubali oko aby do telefonu się dostać lub obciachać palucha lepiej mieć czytnik ustawiony na pito…. i po problemie gorzej z kobietami

     • LinekPark

      Jak ktoś to wykradnie, to jest kicha, bo w przeciwieństwie do hasła nie zmienisz tego. Najlepiej w kwestii bezpieczeństwa wypada hasło znane z BB10, które będzie w nowych DTEKach, gdzie wybierasz numer i później przy odblokowaniu musisz ów numer w danym miejscu na obrazku umieścić(przesunąć).

   • Kewin Karlos

    To wygodnego odblokowania, bez klepania kodu. Poza tym, niektóre firmy wzbogacaj ą czytnik o dodatkowe funkcje. Mało tego, jeżeli ktoś nie chce go używać – po prostu go nie uruchamia. Odciska palca ma olbrzymią przewage nad skanerem siatkówki – na kacu nie zmienia się ;)

   • Krzys

    Sorry,korzystałem z tego gówna w note 7 porównywanie tego do odcisku palca mija się z celem.szybkość działania nieporownywalna,nie wspomnę o wygodzie

 • miku miku

  Jak dla mnie SKANER OKA powinien działać tak WYCIĄGASZ TELEFON Z KIESZENI patrzysz na nie go i odblokowuje a nie musisz przed tym nacisnąć na przycisk aby ekran podświetlić i później skanuje oko

 • b@t

  to wszystko na nic ,wystarczy wejsc w recovery mode ,podpiac sie pod kompa ,jest jeszcze karta sd ktora mozna odczytac gdziekolwiek

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona