Dlaczego HTC 10 nie można ładować bezprzewodowo?

Przy okazji przedstawiania i opisywania HTC 10 umknął mi jeden mały, ale dość istotny szczegół. Otóż smartfon nie oferuje możliwości bezprzewodowego ładowania wbudowanego akumulatora, a tylko technologię Quick Charge 3.0. To pierwsze staje się już powoli standardem, więc niektórzy mogą czuć się zawiedzeni. Producent jednak dość szybko wyjaśnił, dlaczego go zabrakło.

Wydawać by się mogło, że metalowa konstrukcja skutecznie uniemożliwia bezprzewodowe ładowanie, lecz Darren Wng z HTC obaliła tę tezę, twierdząc, że nie to jest powodem jego braku, ponieważ można pokonać tę barierę. Tajwańczycy uznali jednak, że pomimo wygody i poręczności powyższego rozwiązania szybkie ładowanie jest lepsze:

“[The issues with] metal can be overcome, but that’s not the reason we haven’t done it [on the HTC 10]. Wireless charging is convenient, but we believe faster charging is better.”

Osobiście uważam, że jest w tym dużo prawdy. Bezprzewodowe ładowanie wciąż nie pozwala “napełnić” akumulatora tak szybko, jak technologia Quick Charge i jej podobne. LG opracowało już rozwiązanie, które połączy te dwie kwestie, lecz zanim pojawi i rozpowszechni się na rynku, minie co najmniej kilka, jak nie kilkanaście miesięcy. Obecnie więc użytkownicy mają wybór: albo ładować swój sprzęt bezprzewodowo, ale dłużej, albo szybko i krócej, ale z koniecznością podłączenia przewodu.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Które rozwiązanie lepiej odpowiada Waszym potrzebom? I czy uważacie, że HTC dobrze postąpiło, czy wolelibyście jednak mieć możliwość ładowania akumulatora w HTC 10 również bezprzewodowo?

Źródło: TechRadar

Komentarze

 • I†achi

  Całkowita zgoda

 • Franek

  Co za banialuki ? Mozna miec i quick charge i ladowanie bezprzewodowe. Jak zwykle niziutki poziom merytoryczny.

  • LCD

   Dokładnie. Mam tak w N4 i co prawda niedawno kupiłem sobie cewkę i ładowarkę. Ale wygoda jest niesamowita. W pracy kładę sobie na ładowarce i nie muszę podłączać i odłączać kabli, a jak potrzebuję to odpalam szybkie ładowanie. W samochodzie + tag NFC i nie trzeba ciągle tymi kablami mieszać. Jedyny minus to nagrzewanie się, ale może to przez moje grube etui (ma kilka mm i dalej działa).

  • Pawlo

   Dokładnie,użytkownicy mieli by wybór i to ich sprawa z czego by korzystali.Głupie gadanie producenta.

  • Ale oni nie powiedzieli, że nie można. Powiedzieli przecież że właśnie można ale uważają że szybkie ładowanie jest lepsze i to na nie się zdecydowali.

   • Konrad Uroda-Darłak

    Przeczytałeś dokładnie powyższy komentarz?:P

 • Pawlo

  Producent narzucić użytkownikom co mają wolęć.To tak jakby ktos lubił lody waniliowe i tylko je sprzedawał i nie dawał innego wyboru.Z drugiej strony może pomyśleć jak Ci nie pasuje to nie kupuj no ale przecież tu chodzi o za łapanie klienteli.

 • jendrush

  Gadają jakby to był wybór czy mieć tylko szybkie ładowanie, czy tylko bezprzewodowe. Bzdury.

 • A jak to bezprzewodowe ładowanie ma się do zdrowia? Nawet jak nie korzystasz to i tak coś musi sprawdzać w telefonie czy nie kładziesz na ładowarkę – czy też się mylę? Jak to w praktyce działa?

 • zybit

  Ja p…., jak czytam wasze komentarze to czuję się tutaj jedynym dorosłym…

 • Miroslaw Baska

  Czy ma ktos doswiadczenie z ladowaniem HTC 10 ładowarką solarną ? Mam juz druga i ladeje pare sekund i stop

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona