hogwarts-legacy-screen-z-gry-dwie-postacie-dziedzictwo-hogwartu
źródło: playstation blog

Latająca różdżka Pottera w edycji kolekcjonerskiej Hogwarts Legacy!

Na trwającym obecnie Gamescomie poznaliśmy kilka nowych wiadomości dotyczących Hogwarts Legacy. Zaprezentowano m.in. świeży gameplay, poinformowano o nieco „ciemniejszej stronie” gry, a chwilę później pokazano wersję kolekcjonerską. Fani Harry’ego Pottera mogą się mocno zastanowić nad kupnem, ponieważ do zgarnięcia jest m.in. lewitująca różdżka!

Hogwarts Legacy na Gamescomie

Fani uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling, czyli autorki kultowego Harry’ego Pottera, długie lata czekali na dobrą grę w tym świecie, która będzie spełniać aktualne standardy. Tak głośnej produkcji, jak Hogwarts Legacy, nie mieliśmy od lat, a twórcy pokażą nam szkołę magii od innej strony i opowiedzą nową, nieznaną z książek historię, co naturalnie ma swoje plusy.

Przed obecnie trwającym Gamescomem o tej produkcji nie było wiadomo aż tak dużo. Przybliżona data premiery, pierwszy gameplay i zarys fabuły to wszystkie informacje, jakie otrzymaliśmy wcześniej. Na targach dostaliśmy kolejne wideo prosto z gry, a teraz opublikowano także film z unboxingu edycji kolekcjonerskiej.

Lewitująca różdżka dla fanów Harry’ego

Fani Harry’ego Pottera nie powinni być zawiedzeni, jeżeli zdecydują się na kupno kolekcjonerskiego wydania Harry’ego Pottera, gdyż w zestawie otrzymają… lewitującą różdżkę! Wszystko zostało przedstawione na filmie z otwarcia zestawu.

Poznaliśmy kilka faktów na temat kolekcjonerskiej edycji Hogwarts Legacy. Zacznijmy od tego, że w środku znajdziemy nie tylko wspomnianą wyżej lewitującą różdżkę i samą grę, ale także ozdobne pudełko oraz księgę, która ładnie się prezentuje i ma zamontowane magnesy, a dzięki temu różdżka unosi się nad nią. Trzeba przyznać, że jest to dobrze przemyślane rozwiązanie.

rozdzka-ksiega-kolekcjonera-hogwarts-legacy-magnesy-lewitacja
źródło: Hogwarts Legacy

Standardowo razem z edycją kolekcjonerską dostaniemy też cyfrowe dodatki. Mowa o pelerynie Kelpie, zestawie kosmetycznym zwanym „mroczne sztuki” i arenie do nich nawiązującej, a także Thestrala, który będzie naszym wierzchowcem (możecie go kojarzyć m.in. z piątej części przygód Harry’ego Pottera).

Edycja kolekcjonerska zapewni nam także dostęp do gry na 72 godziny przed oficjalną, światową premierą. Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za całość, oscyluje w okolicach 1500 złotych (przy obecnym kursu euro).

Aktualizacja [31.08.2022]

Polska cena edycji kolekcjonerskiej Hogwarts Legacy została ustalona na 1399 złotych.

Hogwarts Legacy ma premierę 10 lutego 2023 roku i będzie dostępny na Nintendo Switch, PlayStation 4 i 5, Xbox One oraz Series X/S i PC z Microsoft Windows.