Lenovo naśmiewa się z wybuchających Galaxy Note 7 | Tabletowo.pl

Lenovo naśmiewa się z wybuchających Galaxy Note 7

Dołącz do dyskusji 0

Konkurencja wyjątkowo chętnie naśmiewa się z tegorocznych flagowców Samsunga. Jako pierwsze szpilę wbiło LG, które stwierdziło, że znalazło o wiele lepsze zastosowanie dla cyfry siedem oraz że LG G5 ma znacznie więcej zalet niż Galaxy S7. Lenovo również nie pozostawia suchej nitki na Koreańczykach. Tym razem oberwało się Galaxy Note 7.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Chińczycy próbują dopiec Samsungowi. Nie tak dawno amerykański oddział Moto, na swoim profilu na Twitterze, zarzucił, że ich konkurent ukradł od nich funkcję Always On Display. Oczywiście nie jest to do końca prawdą, ponieważ Lenovo wcale tego nie wymyśliło, a tylko zaadaptowało do własnych potrzeb dostępne (i stosowane wcześniej również przez innych) rozwiązania.

Tym razem jednak uderzono z naprawdę grubej rury. Cała rzecz działa się przy okazji chińskiej premiery Moto Z i Moto Z Play oraz MotoMods. Producenci mają w takich chwilach tendencję do porównywania swoich nowości z propozycjami konkurencji. Nie inaczej było tym razem. Podczas omawiania kwestii, związanych z ładowaniem, na wyświetlaczu pojawiły się: iPhone 6S PlusMoto Z i Samsung Galaxy Note 7.

W przypadku pierwszego smartfona, naładowanie od 0 do 100% trwa 165 minut. We flagowcu Lenovo czas ten wynosi zaledwie 69 minut – nie tylko dzięki technologii szybkiego ładowania Turbo Charging, ale przede wszystkim dlatego, że akumulator ma pojemność zaledwie 2600 mAh. Przy Galaxy Note 7, zamiast liczby, widnieje natomiast napis: sprawdź, co się dzieje lub monitoruj sytuację. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że jest to nawiązanie do afery z wybuchającymi bateriami?

Muszę przyznać, że Lenovo udało się mnie rozśmieszyć, chociaż sytuacja Samsunga wcale nie jest zabawna. Mimo to, i tak uważam, że jest to jeden z bardziej udanych prztyczków w nos, jakie zaserwowali nam w ostatnim czasie producenci smartfonów.

Przy okazji warto spojrzeć, ile w Chinach kosztować mają Moto Z, Moto Z Play oraz poszczególne MotoMods:

  • Moto Z – 3999 juanów (~2400 złotych),
  • Moto Z Play – 3299 juanów (~1950 złotych),
  • głośnik JBL – 699 juanów (~420 złotych),
  • battery pack 2220 mAh – 499 juanów (~300 złotych),
  • projektor – 1999 juanów (~1200 złotych),
  • Hasselblad True Zoom – 2299 juanów (~1400 złotych).

Źródło: Phone Radar, GizmoChina

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona