Ważne
Wiko VIEW

Motorola zarzuca Samsungowi kradzież funkcji “Always On Display”

Samsung razem z Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge wprowadził nową funkcję, która nazywa się się Always On Display. Wyświetla ona najpotrzebniejsze informacje na wygaszonym ekranie smartfona, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem go odblokowywać, aby sprawdzić na przykład godzinę. Motorola jednak zarzuca Koreańczykom, że ukradli oni od niej ten pomysł.

Na profilu amerykańskiego oddziału Moto (@Moto_USA) opublikowano tweet o następującej treści:

Jak widać, Motorola wprost zarzuca Samsungowi kradzież funkcji Always On Display. Fakt, wcześniejsze smartfony tego producenta mają już coś takiego, jak Active Display, który uruchamia się, gdy weźmiemy urządzenie do ręki. Wówczas na ekranie pojawia się godzina oraz powiadomienia o ominiętych wydarzeniach, jak na przykład nieodebrany SMS czy połączenie. Problem w tym, że Motorola wcale tego nie wymyśliła.

Podobne rozwiązanie oferowały dużo wcześniej niektóre Nokie z AMOLED-owymi wyświetlaczami, pracujące pod kontrolą Symbiana (Nokia N8) lub te, z systemem MeeGo (Nokia N9). Później, już pod nazwą Glance Screen, trafiło również do Lumii.

Niestety, Motorola nie za bardzo się popisała.

Źródło: @Moto_USA przez Phone Arena

Komentarze

 • Subiektywnie-obiektywny:)

  Zaraz Guest coś napisze:D

  • Nie prowokuj.

   • Subiektywnie-obiektywny:)

    :D

   • guest

    Spokojnie, skoro przyjacielem i pupilem portalu jest człowiek używający najbardziej parszywego języka nienawiści, życzący innym śmierci i sugerującym komuś samobójstwo, to znaczy, że jesteście internetowym szambem.
    Znikam, bo śmierdzicie. Bez odbioru.

 • Lobo

  Niech Lenovo przestanie zawracać gitarę i zacznie znowu montować diodę powiadomień.

 • Przecież to jest śmieszne, większość Lumii z Windows Phone ma tę funkcję od niepamiętnych czasów…. Nokia była pierwsza

  • Egzo

   Przecież ta funkcjonalność jest starsza niż smartphony, pamiętam jak coś podobnego było w wielu telefonach komórkowych.
   Kolejną sprawą jest że za czasów Galaxy S/S2 był nawet program który oferował podobną funkcjonalność na smartphonach z ekranem AMOLED.

   • jarekt

    To nie to samo. Dumbphony pracowały zupełnie inaczej niż obecne słuchawki i rozpatrywanie ich w kontekście smartfonów jest lekko bez sensu. To rozwiązanie nie ma nic wspólnego także z jakimikolwiek programami, których używanie jest kretyństwem bo zażynają kompletnie baterię telefonu. Z grubsza chodzi o pamięć ekranu – dzięki niej jego zawartość może być pokazywana w czasie kiedy cała słuchawka jest w trybie deep sleep. Jeśli sam ekran nie ciągnie wiele energii (np. amoled) to nie ma to wpływu na zużycie energii przez telefon. Dlatego w lumiach jest to praktycznie wszystkich poza L930 która mimo amoleda nie miała pamięci ekranu….

 • VMortens

  Nie liczy się kto to wymyślił. Ważne kto ma patent.
  Być może Lenovo udało się to opatentować, a wtedy wiecie czym się to skończy, nie?

  • jarekt

   Niczym. Możesz sobie patentować cudze wynalazki do woli. Takie patenty nie mają najmniejszych szans obronić się w sądzie.

 • Krzysztof Kałębasiak

  Samsung ukradł, ale to Motorola się nie popisała. Ile Samsung płaci za takie bzdury? Nowy model gratis?

  • Twój komentarz świadczy o tym, że nie zrozumiałeś tego, co przeczytałeś. Zrób to jeszcze raz, może kolejnym razem zrozumiesz wydźwięk artykułu.

   • Krzysztof Kałębasiak

    Wydźwięk.
    Pisz konkretnie. Po drugie, kiedyś komórki też wyświetlały godziny, itp. Tu chodzi o inne informacje, a to zerzneli z MOTO.

 • zyxiryxi ciachmach

  To już trochę żenadą wieje… na mojej nokii 6310 widziałem godzinę bez dotykania telefonu. Może zaczną się procesy o umieszczenie mikrofonu u dołu słuchawki..?

  • Sebastian

   Ja na swojej 2600 tak dalej mam. Nawet datę wyświetla… :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona