Ciekawostka: Lenovo Legion Duel debiutuje w Europie. Spełnienie marzeń graczy

Lenovo w segmencie smartfonów jest marką niszową. Kojarzy nam się ona głównie z laptopami, które na naszym rynku są bardzo popularne. To nie przeszkadza jednak chińskiemu przedsiębiorstwu w prezentacji kolejnych urządzeń mobilnych. Jednym z nich jest Lenovo Legion Duel, który właśnie debiutuje w Europie.

Reklama

Lenovo Legion Duel to potężny smartfon dla graczy

Smartfon Lenovo Legion Duel nie jest całkowitą nowością, ponieważ na rynku chińskim możemy zakupić go już od lipca. Teraz jednak producent wprowadza go do Europy, jednak niestety, Polska, po raz kolejny została pominięta i nie wiadomo, czy to urządzenie w ogóle pojawi się na naszym rynku.

Przechodząc jednak do specyfikacji technicznej, Lenovo Legion Duel na rynku europejskim będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865+, czyli jeden z najmocniejszych procesorów mobilnych obecnie dostępnych. Czip ten ma wbudowany moduł 5G. Pamięć operacyjna w tym modelu to 16 LPPDR5 GB. Na dane dla użytkownika przekazane zostanie 512 GB UFS 3.1.

Lenovo Legion Phone Duel
Lenovo Legion Phone Duel (fot. Lenovo)

Ekranem w najnowszym smartfonie od Lenovo będzie AMOLED o przekątnej 6,65 cala i rozdzielczości Full HD+. Odświeżanie matrycy wynosi 144 Hz, więc każdy gracz powinien być zadowolony. Pod ekranem znalazło się miejsce dla czytnika linii papilarnych.

Przechodząc dalej, każdy gracz potrzebuje dużej pojemności baterii, aby poszukiwanie kabla nie przerwało zaciętej rozgrywki. Do dyspozycji będzie ogniwo o pojemności 5000 mAh, które w Europie naładujemy z mocą 65 W (w Chinach ta wartość wynosi 90 W). Naładujemy ją poprzez jeden z dwóch dostępnych portów USB-C.

Lenovo Legion Phone Duel
Lenovo Legion Phone Duel (fot. Lenovo)

Każdy gracz może czasem mieć potrzebę zrobienia ładnego zdjęcia. W tym celu, na tyle urządzenia znajdziemy podwójny aparat, składający się z 64-megapikselowego aparatu głównego i 16-megapikselowego aparatu szerokokątnego. Selfie natomiast wykonamy aparatem o rozdzielczości 20 Mpix.

Oczywiście, systemem w tym smartfonie będzie Android 10 z autorską nakładką producenta, nazywaną LegionOS.

Lenovo Legion Duel w Europie będzie kosztował 999 euro (równowartość 4499 złotych), więc tanio na pewno nie jest, ale i specyfikacja to pokazuje.

Europejskie ceny Lenovo Legion Duel
Europejskie ceny Lenovo Legion Phone Duel (fot. via Gizmochina)

Nie znamy planów Lenovo, co do wprowadzenia omawianego modelu do Polski, więc na razie jest to jedynie ciekawostka. Kto wie, może w najbliższym czasie się to zmieni?