Lenovo ThinkBook 15 Gen 2 laptop
Lenovo ThinkBook 15 Gen 2 (źródło: Lenovo)

Czegoś takiego jeszcze nie ma na rynku – ThinkBook 15 Gen 2 ma miejsce w obudowie na… słuchawki TWS

Wydawałoby się, że laptop ma tak typową i do bólu nudną konstrukcję, że nie można nic więcej wymyślić. Asus Zephyrus Duo GX550 jest jednak jednym z wielu przykładów, że wystarczy trochę odwagi i nieszablonowego myślenia, aby stworzyć coś wyjątkowego. Czegoś takiego, jak Lenovo ThinkBook 15 Gen 2, też jeszcze nie ma na rynku. Tzn. nie było, bo już jest.

Reklama

Specyfikacja Lenovo ThinkBook 15 Gen 2

Premiera tego laptopa prawdopodobnie nie wzbudziłaby takiego zainteresowania, gdyby nie fakt, że Lenovo zdecydowało się na niecodzienne rozwiązanie, a mianowicie integrację dedykowanego slotu na słuchawki bezprzewodowe TWS.

Jak możecie zobaczyć na załączonej poniżej grafice, znajduje się on na prawej krawędzi laptopa i stanowi stację dokującą z funkcją ładowania. Po wyjęciu słuchawki ThinkBook automatycznie zaś łączą się z laptopem i są gotowe do użytku – użytkownik może więc od razu skorzystać z nich na przykład podczas rozmów online (w poprawie ich jakości pomaga technologia redukcji hałasów z otoczenia).

Lenovo ThinkBook 15 Gen 2 laptop
Lenovo ThinkBook 15 Gen 2 (źródło: Lenovo)

Model ten będzie dostępny na rynku zarówno z procesorami Intel Core 11. generacji, jak i układami AMD Ryzen 4000, a także w konfiguracjach z dyskami SSD i HDD. Ponadto specyfikacja Lenovo ThinkBook 15 Gen 2 obejmuje także wyświetlacz (TN lub IPS) o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD z powłoką antyodblaskową (opcjonalnie ze wsparciem dla obsługi dotykiem) oraz do 40 GB RAM (dual-channel DDR4, 3200 MHz) i (w wersjach z procesorami Intel) dyskretną kartę graficzną NVIDIA GeForce MX450 z 2 GB GDDR6 VRAM.

Specyfikacja Lenovo ThinkBook 15 Gen 2 zawiera też m.in. akumulator o pojemności 45 Wh lub 60 Wh z obsługą technologii szybkiego ładowania, złącze HDMI, port RJ45, podświetlaną klawiaturę (opcjonalnie) i czytnik linii papilarnych. W wersji z procesorem Intel dodatkowo jest też jedno złącze Thunderbolt 4.

Cena Lenovo ThinkBook 15 Gen 2, dostępność

Cena Lenovo ThinkBook 15 Gen 2 z procesorem Intel zaczynać się będzie od 569 dolarów (równowartość ~2200 złotych), natomiast z układem AMD Ryzen od 549 dolarów (~2130 złotych). Obie konfiguracje trafią do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już w październiku 2020 roku.