Legion Duel to pierwszy smartfon gamingowy Lenovo. Ma dwie baterie i dwa porty USB

Lenovo wypuściło lwa z klatki. Po miesiącach oczekiwań, osoby pragnące zobaczyć gamingowy smartfon od twórców marki Legion, mogą nacieszyć wzrok. Oto Lenovo Legion Duel.

Reklama

Lenovo Legion Duel – lepszych podzespołów nie było

Większość smartfonów dla graczy próbuje połączyć swoją przydatność dla codziennego użytkowania z gamingowym rodowodem. W efekcie zwykle dostajemy produkt, który jest po prostu flagowcem w połyskliwych szatach, z opcjonalnymi funkcjami specalnie dla gier zaszytymi w oprogramowaniu. Lenovo Legion Duel jest inny – w nim wszystko podporządkowano mobilnemu graniu.

Lenovo Legion Duel

Specyfikacja nie odbiega od oczekiwań: wśród podzespołów znajdziemy najszybszy dostępny układ Qualcomm Snapdragon 865+, 8 GB RAM LPDDR5 a także 128 GB pamięci wewnętrznej UFS 3.1. Oczywiście dostępne są też wyższe opcje pamięciowe.

Ekran to 6,65-calowy panel OLED o częstotliwości odświeżania 144 Hz oraz rozdzielczości Full HD. To w zupełności wystarczyć do komfortowego grania.

Lenovo Legion Duel z procesorem Qualcomm Snapdragon 865+

Aparaty w dziwnych miejscach, podzielona bateria, dwa porty USB

W Lenovo Legion Duel każdy element ma służyć grze. Dlatego aparaty główne w zestawie 64 Mpix + 16 Mpix nie znajdują się w górnej części obudowy (niezależnie jak na nią spojrzeć), a 20-megapikselowa kamerka do selfie wysuwa się z dłuższego boku urządzenia, przydając się głównie podczas streamingu rozgrywki.

Lenovo Legion Duel i jego aparat przedni

Dodatkowo, bateria o pojemności 5000 mAh została podzielona na dwa ogniwa po 2500 mAh każde, by lepiej wyważyć bryłę smartfona. Energię można szybko uzupełnić za pomocą ładowania 90 W, podłączając adapter do jednego z dwóch portów USB-C – jeden jest umiejscowiony z boku, a drugi na dolnej krawędzi urządzenia, po to, by kable nie plątały się niewygodnie podczas gry.

Lenovo Legion Duel i podwójna bateria

Zestaw audio stanowią głośniki stereo, skierowane w stronę gracza. Współpracować będą z czterema mikrofonami, zapewniającymi optymalne nagrywanie dźwięku.

Z dodatkowych funkcji można wymienić Wi-Fi 6, dość oczywiste 5G, a także dwa silniki haptyczne, generujące wrażenia wibracyjne podczas gry (podobno oferują ponad 100 typów drgań) oraz ultradźwiekowe triggery.

Lenovo Legion Duel i głośniki stereo

Na koniec, nie można zapomnieć o świecącym logo „Y”, będącym charakterystycznym elementem sprzętu gamingowego Lenovo Legion.

Dodatkowe akcesoria i ceny

Jak przystało na smartfon gamingowy, także do Lenovo Legion Duel można dokupić dodatki gracza. Jednym z nich jest na przykład stacja dokująca, umożliwiająca podłączenie smartfona do monitora.

Ceny wynoszą:

  • 3499 juanów (~1940 zł) za opcję 8 GB/128 GB
  • 3899 juanów (~2160 zł) za opcję 12 GB/128 GB
  • 4199 juanów (~2330 zł) za opcję 12 GB/256 GB
  • 5999 juanów (~3330 zł) za opcję 16 GB/512 GB

Oczywiście, kiedy Lenovo Legion Duel trafi do Europy – a trafi na pewno – jego ceny będą znacznie wyższe niż te wynikające z suchego przeliczenia juanów na złotówki.

Lenovo Legion Duel w dwóch wersjach kolorystycznych