Lenovo 9 czerwca zaprezentuje smartfon Project Tango oraz nowe (modułowe) modele z serii Moto X | Tabletowo.pl

Lenovo 9 czerwca zaprezentuje smartfon Project Tango oraz nowe (modułowe) modele z serii Moto X

Dołącz do dyskusji 0

Niedawno CEO Lenovo, Yang Yuanqing, zdradził, że 9 czerwca zadebiutuje nowe, ekscytujące, urządzenie. Teraz już wiemy, że będzie to pierwszy smartfon Project Tango, opracowany przy współpracy z Google. Tego dnia możemy jednak zobaczyć również nowe modele z serii Moto X, które – podobnie, jak LG G5 – także zaoferują obsługę dodatkowych modułów.

Lenovo na 9 czerwca zaplanowało drugą edycję dorocznej konferencji #LenovoTechWorld. Keynote rozpocznie się tego dnia o godzinie 10:00 PST, czyli o 18:00 czasu polskiego. Zaprezentowany zostanie wtedy pierwszy smartfon Project Tango, o którym po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć na targach CES 2016 w Las Vegas (szczegóły na jego temat pod linkiem) i który pojawił się również na targach MWC 2016 w Barcelonie:

Tech World 2016 will also host major product announcements; we’ll launch the world’s first consumer Project Tango-enabled smartphone in partnership with Google. Project Tango brings augmented reality to your smartphone, including gaming, navigation, and other utilities. This device gives you a totally new way to experience the world – enabling you to do things never imagined, from indoor mapping your way around a museum to creating a 3D gaming environment to visualizing how a new refrigerator fits into your kitchen.
Lenovo will also announce new mobile technology designed by Motorola that will dramatically change the way people think about and use their most personal devices – in a snap.

Jak widać, w oficjalnej zapowiedzi znalazła się również wzmianka, że tego dnia możemy spodziewać się też nowości produktowych, zaprojektowanych przez przejętą Motorolę. Najprawdopodobniej będą to smartfony z serii Moto X, o których dowiedzieliśmy się właśnie nieco więcej.

Lenovo Moto X 2016

Według informacji, podanych przez serwis Venture Beat (autor: Evan Blass, czyli @evleaks), Lenovo zaprezentuje urządzenia, ukrywające się na razie pod nazwami kodowymi Vertex (po lewej) oraz Vector Thin (po prawej). Ich specyfikacja techniczna prezentować się ma następująco:

ModelVector ThinVertex
Wyświetlacz5,5 cala AMOLED5,5 cala AMOLED
Rozdzielczość ekranuQHD (1440×2560)Full HD (1080×1920)
Procesorczterordzeniowy
Qualcomm Snapdragon 820
ośmiordzeniowy
Qualcomm Snapdragon 625
Częstotliwość taktowania2,0 GHz (zamiast 2,15 GHz)2,4 GHz (zamiast 2,0 GHz)
Układ graficznyAdreno 530Adreno 506
RAM3 GB
4 GB
2 GB
3 GB
Pamięć wewnętrzna32 GB16 GB
32 GB
Aparat główny16 Mpix z OIS, PDAF i laserowym autofokusem13 Mpix z OIS i laserowym autofokusem
Akumulator2600 mAh3500 mAh
Grubość5,2 mm7 mm

Vertex oraz Vector Thin mają się wyróżniać również obsługą dedykowanych modułów, podłączanych przy użyciu magnetycznego złącza, widocznego na dole panelu tylnego. Oznacza to, że w przeciwieństwie do tego, jak ma to miejsce w przypadku LG G5, nie trzeba będzie wyłączać smartfona, aby je dodać lub usunąć.

W przygotowaniu jest (na razie) sześć modułów, nazywanych Amps, które mają zadebiutować razem z Vertex oraz Vector Thin: głośniki stereo, dodatkowy akumulator, uchwyt aparatu wraz z flashem i optycznym zoomem, pikoprojektor oraz wzmocniona obudowa z szerokokątnym obiektywem (tak, wiem, wymienionych jest pięć, ale tyle podaje serwis źródłowy). Co ciekawe, tak samo, jak i LG, Lenovo również planuje udostępnić innym producentom możliwość tworzenia dodatkowych modułów do ww. smartfonów. Wygląda więc na to, że – jak rzadko kiedy – LG udało się zapoczątkować nowy trend.

Lenovo zapewniło również, że przeprowadzi live stream z keynote na swoim oficjalnym profilu w serwisie YouTube.

Źródło: Lenovo, Droid LifeVenture Beat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona