LG G5 – przykładowe zdjęcia, wideo i polskie ceny modułów

W zeszłym tygodniu LG zaprosiło nas na domówkę z okazji zbliżającej się wielkimi krokami polskiej premiery LG G5 i „przyjaciół”, czyli modułów do niego przeznaczonych. Przy akompaniamencie Smolik / Kev Fox mieliśmy okazję dłuższą chwilę „pobawić się” debiutującym smartfonem i poznać szczegóły dotyczące dostępności i cen dodatków dedykowanych temu modelowi.

Bez zbędnego przedłużania – ceny modułów i akcesoriów będą przedstawiały się następująco:

 • LG Cam Plus (moduł aparatu; ma włącznik, przycisk migawki i nagrywania filmów, rolkę do zbliżania i oddalania, kontrolkę LED oraz akumulator 1200 mAh): 399 złotych,
 • LG Hi-Fi Plus (moduł dźwiękowy, cyfrowo-analogowy przetwornik Hi-Fi, powstały przy współpracy z Bang&Olufsen): 699 złotych,
 • LG 360 Cam (kamera 360; dwa aparaty 13 Mpix, nagrywanie w 2K, 4GB pamięci, microSD, akumulator 1200 mAh): 1199 złotych,
 • LG 360 VR (gogle wirtualnej rzeczywistości o masie 118 g): 1199 złotych,
 • LG Tone Platinum HBS-1100 (kodek aptX HD, certyfikat Harman Kardon Platinum): 949 złotych.

Akcesoria w większości będą do nabycia w Polsce w maju. Na słuchawki HBS-1100 przyjdzie nam poczekać miesiąc dłużej.

Zarządzanie wszystkimi modułami do G5 będzie możliwe dzięki aplikacji LG Friends Manager. Podczas premiery dane mi było z niej korzystać i muszę przyznać, że jest bardzo intuicyjna w obejściu. Problem pojawia się jednak, gdy w niewielkiej odległości od siebie jest sporo kamerek 360, które próbują się komunikować z telefonami – wtedy program nie do końca działa tak, jak należy (np. próba wejścia w galerię zdjęć i wideo zrobionych kamerą 360 kończy się fiaskiem).

LG G5

To nie była moja pierwsza styczność z LG G5. Z urządzeniem tym zapoznałam się już w lutym podczas targów MWC w Barcelonie. Wtedy jednak podeszłam do niego całkowicie chłodno. Tym razem muszę stwierdzić, że dłuższy czas obcowania ze smartfonem sprawił, że jestem w stanie się do niego przekonać. A na pewno zyskuje przy bliższym poznaniu. Więcej na jego temat mam nadzieję, że będę mogła Wam napisać wkrótce, kiedy już otrzymam egzemplarz testowy.

Tymczasem zaprezentuję Wam trochę multimediów. Przykładowe zdjęcia zrobione LG G5 w trybie szerokokątnym (w oryginalnej rozdzielczości – wystarczy otworzyć w nowym oknie):

Przykładowe wideo nagrane LG G5 – 4K:

Przykładowe wideo nagrane LG G5 – Full HD:

Przypomnę jeszcze, że do LG G5 w przedsprzedaży dodawane są słuchawki H3 B&O Play, których wartość to 849 złotych. Smartfon ma być wysyłany od przyszłego tygodnia – ok. 25 kwietnia.

Komentarze

 • Anty no life :)

  Dzięki wielkie:) Co sądzicie o samym aparacie, jak wypada na tle innych flagowców?
  Czy wykonanie jest ok? widać jakieś niedoskonałości w obudowie?

 • jendrush

  Aparat nie jest zły, ale widać że sztuczne, słabsze oświetlenie nie jest jego mocną stroną.

 • Bolo

  Nie widze niczego lepszego w aparacie od poprzednich G4 i V10, a jeszcze mam doplacac do modulu DAC 700zl ktory jest juz w V10 i moze sie okazac lepszy od tego do G5 tam jest autorskie zestawienie ESS a tutaj tylko wykupiony brend B&O. Na dodatek ceny starych modeli sa duzo tansze.

 • stark2991

  Warto by napisać że słuchawek jest tylko 1000 sztuk

 • Z ceną Tone Platinum to trochę przesadzili, bo konkurencyjne Level U (pro) to koszt ok. 200zł. Świetny aparat w tym G5 :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona