Ważne

Już wkrótce każdy chętny będzie mógł stworzyć swój własny moduł do LG G5

LG zdecydowało się w tym roku na niemałą rewolucję, wskutek czego G5 diametralnie różni się od swojego poprzednika. Była to jednak dogłębnie przemyślana decyzja. Koreański producent nie tylko zamierza dalej iść w tym kierunku, ale również chce zachęcić innych, aby także tworzyli dodatkowe moduły do jego flagowca.

LG planuje bowiem powołać do życia globalny, otwarty dla wszystkich ekosystem pod nazwą LG Playground, stanowiący platformę do tworzenia i rozwijania modułów do G5. Każdy zainteresowany będzie mógł opracować swoją propozycję – nie tylko z dziedziny hardware’u, ale software’u czy jeszcze innej. Koreański producent udostępni również w kwietniu odpowiednie narzędzia i instrukcje (SDK – Software Development Kit i HDK – Hardware Development Kit) na swojej stronie internetowej (developer.lge.com).

To jednak nie wszystko. 18 kwietnia uruchomiony zostanie sklep pod adresem www.lgfriends.com. Partnerzy, korzystający z ekosystemu, będą mogli tam sprzedawać opracowane przez siebie moduły do G5 i inne rozwiązania, dzieląc się zyskami z LG. Koreańczycy zamierzają “pobudzić” kreatywność swoich kontrahentów – planowane jest zorganizowanie konkursu na najlepszy pomysł.

Jak widać, producentowi bardzo zależy na tym, aby spopularyzować zainicjowaną przez siebie rewolucję. Jest on bowiem przekonany, że jest to jedyny sposób, aby smartfony mogły dalej się rozwijać. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ czasy największych zmian i nowości mamy już dawno za sobą. LG zapewnia również, że nie jest to “jednoroczna zabawa”, co oznacza, że w przyszłości zobaczymy jeszcze więcej urządzeń obsługujących moduły.

Smart device ecosystem needs to be planned from a long term perspective. LG Playground won’t be just an event for G5, but it will also be for products that will be developed in the future.

An Seung-kwon, LG Electronics

Źródło: etnews

Komentarze

 • Heliox

  Jeżeli ludzie naprawdę będą się interesować i tworzyć coraz to nowe moduły to LG zostanie największym wygranym tego roku

 • jasiuc56

  Jeżeli moduły będą kompatybilne z następnymi generacjami LG, a nie staną się tylko drogą zabawką dla jednego modelu, który za 2 lata będzie starociem.

  • mentos

   Jak lg się przyłoży do marketingu zrobi konkurs dla deweloperów i api dla tych modułów to system może zadziałać, zobaczcie czy nie fajnie by było mieć telefon z alkomatem albo z luxomierzem profesjonalnym, albo z wykrywaczem metalu albo z laserowym dalmierzem itd.
   Wszystko zależy od wsparcia lg i pomysłowości producentów takich modułów, smartfony sa coraz mocniejsze i niedługo mogą zastąpić laptopy i wiele narzędzi specjalistycznych, lg zaczyna ten proces jeśli wypali stworzy nowy rynek miej więcej taki jak canon ze swoimi lustrzankami. Wtedy wybór smartfona to nie będzie tylko telefon ale caly system inteligentnych narzędzi.

 • Anty no life :)

  Wow, serio? Zaje**sty pomysl, brawo!:)

 • sebachuck15

  Już widzę moduł wibratota. Będziesz oglądać pornuchy i się zadowalac jednym telefonem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona