MacBook Air 2018 został objęty nowym programem naprawczym

Niektórzy użytkownicy nowych MacBooków Air mogą w najbliższym czasie otrzymać wiadomość od Apple. Firma z Cupertino uruchomiła bowiem program naprawczy, który obejmuje część laptopów z wadą fabryczną.

MacBook Air 2018 z nowym problemem

Znacząco odświeżony MacBook Air, który dołączył do oferty Apple w zeszłym roku, to całkiem dobry produkt. Okazuje się jednak, że nie jest pozbawiony niedociągnięć. Wcześniej już został objęty programem naprawczym w związku z wadliwą klawiaturą motylkową – trzecia generacja klawiatury Apple, mimo wprowadzenia poprawek i warstwy ochronnej, wciąż jest dość delikatna.

Do programu naprawczego z klawiaturami dołącza właśnie kolejny. Jak informuje serwis 9to5Mac, Apple rozesłał do sklepów Apple Store i autoryzowanych serwisów wewnętrzny dokument, w którym przedstawia problem z MacBookami Air. Niewielka część egzemplarzy została wypuszczona na rynek z uszkodzoną płytą główną.

Wadliwe płyty główne nie występują we wszystkich nowych MacBookach Air. Znalazły się one tylko w wybranych modelach. Niestety, nie poznaliśmy żadnych szczegółów. Użytkownicy egzemplarzy, które mogą ulec uszkodzeniu, zostaną poinformowani przez Apple za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Planujesz kupić większego MacBooka Pro? Podobno warto poczekać do jesieni

Dokumenty Apple wspominają o problemach z zasilaniem, ale nie wykazują symptomów zauważalnych przez użytkowników. Serwis 9to5Mac, powołując się na komentarze umieszczone na forach stwierdza, że jednym z objawów może być brak reakcji na wciśnięcie przycisku zasilania. MacBook Air z wadliwą płytą główną może po prostu się nie włączać.

Nowy program naprawczy nie został jeszcze dodany na specjalnej stronie Apple. Możliwe, że w ogóle się nie pojawi – firma Tima Cooka nie wpisuje wszystkich prowadzonych akcji, zwłaszcza jeśli problem dotyczy tylko niewielkiej liczby urządzeń.

Jak już wcześniej wspomniałem, wybrani użytkownicy mają otrzymać wiadomość e-mail. Jednakże, możliwe jest również udanie się do najbliższego autoryzowanego serwisu Apple, aby sprawdzić stan MacBooka Air. Skorzystanie z programu naprawczego jest oczywiście bezpłatne.

MacBooki Pro z wadliwym akumulatorem

Pod koniec czerwca uruchomiony został jeszcze jeden program naprawczy. Dotyczy on wybranych 15-calowych MacBooków Pro w wersji z 2015 roku. Akumulatory w tych urządzeniach rzekomo są narażone na nagminne oraz groźne przegrzewanie się, co ostatecznie może mieć wpływ na bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników.

Apple właśnie uruchomiło program wymiany wadliwych baterii dla 15-calowych MacBooków Pro z 2015 roku

źródło: 9to5Mac