MacBook Pro 2016 (fot. pixabay.com)

Planujesz kupić większego MacBooka Pro? Podobno warto poczekać do jesieni

Obecne wzornictwo MacBooków Pro poznaliśmy w 2016 roku wraz z premierą laptopów wyposażonych po raz pierwszy w pasek Touch Bar i pozbawionych większości złączy. Odświeżenie wyglądu ma nastąpić już w tym roku. Pierwszym MacBookiem Pro, który otrzyma zmienioną obudowę, będzie 16-calowy wariant.

Apple pracuje nad zupełnie nowym laptopem z linii Pro

Forbes, opierając się na informacjach dostarczonych przez IHS Markit, informuje o nowym MacBooku Pro, który zostanie wyposażony w 16-calowy wyświetlacz. Aktualnie największe laptopy w ofercie Apple zapewniają ekran o przekątnej 15,4 cala. Nie oznacza to jednak, że nowy Pro będzie zamknięty w zauważalnie większej obudowie, bowiem firma Tima Cooka może zastosować wyjątkowo smukłe ramki. Pozwoli to „upchnąć” duży ekran w obudowie, która może tylko nieznacznie urosnąć.

Ekran LCD ma oferować rozdzielczość 3072×1920 pikseli, a jego dostawcą ma być LG. Na pokładzie komputera mają znaleźć się najnowsze procesory Intela 9. generacji, najpewniej będą to topowe modele z linii H przeznaczone dla laptopów. Nie jest jeszcze jasne, jaki układ graficzny zastosuje Apple, aczkolwiek należy oczekiwać mocniejszych kart ze stajni AMD.

Spadła sprzedaż smartfonów premium. Najbardziej odczuwa to Apple

Źródła Forbesa wskazują, że nowy Pro zadebiutuje już jesienią tego roku. Możliwe, że wraz z nim Apple wprowadzi odświeżonego MacBooka Air. W przypadku tego modelu zmiany będą najpewniej znacznie mniejsze. Firma z Cupertino może ograniczyć się do nowszego procesora, klawiatury motylkowej 4. generacji, a także niewielkich usprawnień. Obudowa, której wygląd poznaliśmy w 2018 roku, powinna zostać niezmieniona.

Kolejnym MacBookiem mającym przejść niewielkie zmiany ma być 13,3-calowy Pro bez Touch Bara. Jego ostatnia generacja pojawiła się w 2017 roku. Niektórzy, ze względu na brak odświeżenia w 2018 roku, twierdzili, że model ten zostanie zastąpiony przez nowego Aira. Na szczęście raczej tak się nie stanie.

Nowe MacBooki już wcześniej pojawiały się w nieoficjalnych informacjach

W połowie czerwca nowe MacBooki Pro zostały dostrzeżone w bazie Eurasian Economic Commission. Wówczas nie poznaliśmy żadnych szczegółów, oprócz krótkich nazw producenta, składających się z litery i ciągu cyfr. Jednakże pojawienie się tych modeli w zapisach bazy, zostało uznane za zapowiedź bliskiej premiery nowych laptopów Apple.

Z kolei ponad dwa miesiące temu, Ming-Chi Kuo, znany analityk i pewne źródło informacji o produktach Apple, poinformował o nadchodzącej premierze nowego 16-calowego modelu Pro. Według Kuo, laptop ma otrzymać zauważalnie zmieniony wygląd.

Polecamy również:

Wzbraniałem się, ale ostatecznie kupiłem MacBooka. I wiecie co? Jestem z niego bardzo zadowolony

źródło: Forbes