Apple MacBook Air 2018

Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air 2018

Według Apple, Mac był pierwszym komputerem, stworzonym specjalnie dla kreatywnych ludzi. Dziś producent zaprezentował najnowszą odsłonę MacBooka Air.

Ponad 50% kupujących Maca decyduje się na to po raz pierwszy, tzn. nigdy wcześniej nie miało urządzenia z tej serii w posiadaniu. Obecnie w użyciu jest już 100 milionów Maców. Apple pochwaliło się też, że komputery te – według badań – najlepiej spełniają oczekiwania użytkowników.

Maci pracują pod kontrolą Mac OS, a najnowszym wydaniem jest to o oznaczeniu Mojave. Dziś Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air z wyświetlaczem Retina. Ekran ma przekątną 13,3″ i 4 miliony aktywnych pikseli oraz charakteryzuje się 48% większą ilością kolorów. Powyżej znajduje się aparat FaceTime HD, za pomocą którego można przeprowadzać wideorozmowy. Ramka dookoła jest w kolorze czarnym.

Apple MacBook Air 2018

Na wyposażeniu nowego MacBooka Air znajduje się też czytnik linii papilarnych Touch ID oraz klawiatura motylkowa 3. generacji z podświetleniem. Trackpad jest natomiast o 20% większy. Apple zastosowało również o 25% głośniejsze głośniki stereo oraz trzy mikrofony. Łączność w urządzeniu zapewniają dwa porty Thunderbolt USB-C.

Sercem MacBooka Air jest procesor Intel Core i5 8. generacji. RAM-u może być do 16 GB, a pamięci SSD do 1,5 TB. Bateria ma wystarczyć na cały dzień pracy. Całość ma grubość 16,3 mm, a aluminium o specjalnym składzie, opracowanym przez Apple, z którego jest zrobiona, jest w 100% odnawialne.

Ceny zaczynać się będą od 1199 dolarów. Przedsprzedaż rusza już dzisiaj.

Apple MacBook Air 2018

Aktualizacja – polskie ceny

https://www.tabletowo.pl/2018/10/30/apple-ipad-pro-2018-macbook-air-2018-mac-mini-2018-cena/

Źródło: Apple