Kolejny przeciek potwierdza specyfikację Galaxy Note 7

Wiemy już na pewno, że najnowszy Note – zgodnie z wcześniejszymi sugestiami – opatrzony zostanie nie szóstką, a siódemką. Do jego premiery pozostał już tylko miesiąc z hakiem, więc przecieki przybierają na sile. Teraz pojawił się kolejny, potwierdzający specyfikację techniczną smartfona.

Galaxy Note 7 otrzyma 5,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości QHD (1440×2560), ale nie płaski, a obustronnie zakrzywiony. Być może Samsung wyposaży go w nową technologię, umożliwiającą tworzenie notatek na krawędziach, którą niedawno opatentował. Sercem urządzenia, w zależności od rynku, będzie ośmiordzeniowy Exynos 8893 2,6-2,7 GHz lub czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 821 2,3 GHz (co ciekawe, wcześniej wielokrotnie powtarzano, że będzie to Qualcomm Snapdragon 823). Jednak w obu przypadkach wsparcie zapewni 6 GB RAM LPDDR4.

Na pliki użytkownika przeznaczono, w zależności od wariantu, 64 GB, 128 GB lub nawet 256 GB pamięci wewnętrznej UFS 2.0. Bez względu na wersję, istnieje możliwość jej rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Galaxy Note 7 otrzyma także aparat główny 12 Mpix z Dual Pixel, detekcją fazy oraz OIS (optyczną stabilizacją obrazu). Na przodzie znajdzie się z kolei kamerka 5 Mpix.

Wyposażenie uzupełni USB Typu C, akumulator o pojemności 4000 mAh i nowy rysik S-Pen. Całość będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow (nie Androida N). Samsung zadbał także o wodo- i kurzoszczelność (norma IP68).

Galaxy Note 7 ma zadebiutować 2 sierpnia.

Źródło: Weibo