Ważne

Nie wierzyliście, że Galaxy Note 7 będzie w wersji Edge? Teraz uwierzycie!

Na samym początku wydawało się mało prawdopodobne, że następca Galaxy Note 5 zostanie wyposażony w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz. Później jednak pojawiło się kilka przecieków, sugerujących, że tak się stanie. I rzeczywiście, ekran w Galaxy Note 6/Galaxy Note 7 będzie zachodził na obie krawędzie.

Dla osób, które nie są fanami tego rozwiązania i liczą, że na rynku pojawi się również wariant z płaskim wyświetlaczem, mam złą wiadomość. @OnLeaks informuje bowiem, że to jedyna wersja, jaka będzie dostępna w sprzedaży. Samsung zrezygnuje z tego powodu nawet z dopisku Edge:

Dzięki opublikowanym renderom możemy natomiast po raz pierwszy tak dokładnie przyjrzeć się następcy Galaxy Note 5. Oprócz ewidentnie widocznego obustronnie zakrzywionego wyświetlacza, w oczy rzuca się również port USB Typu C, pojedynczy obiektyw aparatu (a więc wbrew ostatnim doniesieniom nie będzie podwójnego) oraz dodatkowe “oczko” nad ekranem, które może skrywać skaner tęczówki oka, o którym kilkukrotnie mówiło się już w przeszłości.

Opublikowano również grafikę, na której podano wymiary Galaxy Note 7. Mają one wynosić 153,5×73,9×7,9 mm. Dla porównania, w przypadku Galaxy Note 5 jest to 153,2×76,1×7,6 mm.

Samsung Galaxy Note 6 Edge Samsung Galaxy Note 7 Edge dimensions wymiary

To jeszcze nie koniec. Inny leakster, tym razem @evleaks, napisał na swoim profilu na Twitterze, że Samsung zaprezentuje Galaxy Note 7 za prawie dokładnie dwa miesiące. Niektórzy sugerują, że na datę premiery został wybrany 2 sierpnia, ale należy pamiętać, że pojawiły się również plotki, że następca Galaxy Note 5 ujrzy światło dzienne 15 sierpnia.

Co więcej, Evan Blass również potwierdza, że na rynku pojawi się tylko jedna wersja Galaxy Note 7:

Na koniec muszę zapytać: co sądzicie o takim posunięciu Samsunga? Myślicie, że fani serii Galaxy Note przyjmą z entuzjazmem obustronnie zakrzywiony wyświetlacz?

Źródło: uSwitch, @OnLeaks, @evleaks

Komentarze

 • Levi

  Wolałbym normalny ekran niż zakrzywiony bo to tylko zbędna bajera. :D

 • typs

  No to cenowo strzelam – 3999 zł na starcie. Bez żadnych gratisów typu VR czy inny smartwatch. A jeśli będzie jeszcze wersja dual albo z podwójną ilością pamięci to strach myśleć ile sobie zaśpiewają.

  • olo

   Ale w przeciwieństwie do srajfona przynajmniej możesz liczyć na naturalny spadek cen więc z czasem na pewno będziesz mógł na niego pozwolić

 • ha. on demand

  Co za idiotyzm. Całkowicie bezużyteczne, przeszkadzające w używaniu badziewie – samsung nie potrafi softwarowo rozwiązać problemu.
  Z drugiej strony ich rozumiem – takie ekrany świetnie się sprzedają, bo telefon ładnie wygląda na wystawie.

 • niconozomu

  W serii Note też wolę normalny ekran, ale na tych renderach wygląda to całkiem nieźle i te zakrzywienie nie jest duże. Jeśli te grafiki faktycznie przedstawiają Note 7 (6) to będzie wyglądał lepiej od S7 EDGE.

 • burn

  Mnie zakrzywiony ekran zupełnie nie przekonuje, ani w s6, ani w s7, a tym bardziej w serii note której jestem stałym użytkownikiem. Według mnie to przerost formy nad treścią. Nie ma żadnego praktycznego argumentu który by mnie do niego przekonał a jest wręcz przeciwnie. Nie rozumiem tego uwielbienia dla zakrzywionych ekranów.

 • hox

  Pewnie kolejnym krokiem zanim upowszechnią się elastyczne ekrany w przyszłym roku, będą ekrany zakrzywione dodatkowo u dołu i góry.

 • Dsz

  Mam note edge i… zakrzywiony ekran ma kilka praktycznych rozwiązań np. Gdy używasz nawigacji i ktoś zadzwoni, nawigacja działa na głównym ekranie a info o dzwoniąc i czasie trwania rozmowy jest na bocznym ekranie…

 • Artur Zekler

  Ja popieram takie rozwiązanie. Mam SGS7 EDGE i widzę pozytywne zastosowanie takiego rozwiązania. Dodatkowo świetnie się prezentuje; posiada z boku minimalne ramki…, a w zasadzie w ogóle ich nie ma.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona