Ważne

Samsung w nowym patencie połączył funkcjonalność ekranu krawędziowego i rysika S-Pen

Do tej pory jedynym Notem z ekranem krawędziowym jest Galaxy Note Edge. Samsung najwyraźniej jednak cały czas ma gdzieś z tyłu głowy to rozwiązanie, bowiem w najnowszym patencie połączył funkcjonalność zakrzywionego wyświetlacza oraz rysika S-Pen.

Co ciekawe, sam patent został złożony już w sierpniu ubiegłego roku, ale dopiero teraz ujrzał światło dzienne. Jak możecie zobaczyć na poniższym schemacie, zaznaczony jest ekran krawędziowy, na którym namalowano „linię” przy użyciu S-Pena. Na samym dole natomiast znalazły się trzy ikonki, przedstawiające głośnik, kasetę/taśmę oraz… no właśnie, jakieś pomysły (mnie osobiście przypomina to… magnes w kształcie podkowy)?

Samsung Galaxy Note Edge patent S-Pen ekran krawędziowy

Kliknij, aby powiększyć.

Oczywiście jest to tylko schemat i ewentualny produkt końcowy może się nieco od niego różnić. Pamiętajmy też, że patenty często kurzą się, zakopane głęboko i zapomniane w szufladach producentów. Możemy jednak trochę podywagować – zwłaszcza, że w ostatnim czasie pojawiło się kilka doniesień, że Galaxy Note Edge może doczekać się następcy.

Samsung podobno bowiem pracuje jednocześnie nad dwoma wariantami Galaxy Note 6, zarówno z „płaskim”, jak i obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem i – jak sugerują źródła – do tej pory nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, który trafi do sprzedaży. Z kolei inni twierdzą, że w 2017 roku zadebiutują już dwa Note’y – Galaxy Note 7 i Galaxy Note 7 Edge. Jeśli którakolwiek z powyższych plotek okaże się prawdziwa, to możemy być niemal pewni, że widoczny powyżej patent zostanie wcielony w życie.

Źródło: SamMobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona