Ważne

Samsung w nowym patencie połączył funkcjonalność ekranu krawędziowego i rysika S-Pen

Do tej pory jedynym Notem z ekranem krawędziowym jest Galaxy Note Edge. Samsung najwyraźniej jednak cały czas ma gdzieś z tyłu głowy to rozwiązanie, bowiem w najnowszym patencie połączył funkcjonalność zakrzywionego wyświetlacza oraz rysika S-Pen.

Co ciekawe, sam patent został złożony już w sierpniu ubiegłego roku, ale dopiero teraz ujrzał światło dzienne. Jak możecie zobaczyć na poniższym schemacie, zaznaczony jest ekran krawędziowy, na którym namalowano “linię” przy użyciu S-Pena. Na samym dole natomiast znalazły się trzy ikonki, przedstawiające głośnik, kasetę/taśmę oraz… no właśnie, jakieś pomysły (mnie osobiście przypomina to… magnes w kształcie podkowy)?

Samsung Galaxy Note Edge patent S-Pen ekran krawędziowy

Kliknij, aby powiększyć.

Oczywiście jest to tylko schemat i ewentualny produkt końcowy może się nieco od niego różnić. Pamiętajmy też, że patenty często kurzą się, zakopane głęboko i zapomniane w szufladach producentów. Możemy jednak trochę podywagować – zwłaszcza, że w ostatnim czasie pojawiło się kilka doniesień, że Galaxy Note Edge może doczekać się następcy.

Samsung podobno bowiem pracuje jednocześnie nad dwoma wariantami Galaxy Note 6, zarówno z “płaskim”, jak i obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem i – jak sugerują źródła – do tej pory nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, który trafi do sprzedaży. Z kolei inni twierdzą, że w 2017 roku zadebiutują już dwa Note’y – Galaxy Note 7 i Galaxy Note 7 Edge. Jeśli którakolwiek z powyższych plotek okaże się prawdziwa, to możemy być niemal pewni, że widoczny powyżej patent zostanie wcielony w życie.

Źródło: SamMobile

Komentarze

 • Max

  Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć po jaką cholerę jest komuś potrzeby zakrzywiony ekran? O ile zrozumiałbym ideę zagiętego ekranu na potrzeby jego złożenia w rulon czy coś w tym stylu to nie rozumiem idei zakrzywiania go na krawędziach…

  • marcus1212

   bo już nic nowego producenci nie mają do zaoferowania? Branża praktycznie zatrzymała się. Nic nowego nie ma na rynku w rzeczywistości. Same małe upgrade’y.

  • maniek122112

   Wygląd, tylko i wyłącznie.

  • Mathias

   Ogólnie to jest to fajny sposób na oddzielenie strefy narzedziowej od pola roboczego w aplikacjach stricte graficznych a Note to urządzenie nastawione właśnie na ten segment. Szkoda tylko że na Androidzie brak bardziej zaawansowanych narzędzi tego typu. Osobiście jako grafik chciałbym mieć w kieszeni małą maszynkę do tworzenia projektów na szybko ale takich które nie odbiegają znacząco od standardów znanych nam z pełnowymiarowych stacji roboczych . Miałem tablet na Androidzie ale po roku użytkowania stwierdziłem że średniej klasy laptop z dużą ilością RAMu daje wielokrotnie większe możliwości. Surface kusi ale póki nie dostanie co najmniej 16 GB RAM i technologii Wacoma, nie ogarnie naprawdę ciężkich projektów w Photoshopie. Niestety MAC OS odrzuca mnie swoimi ograniczeniami a Android bez pełnowymiarowego pakietu Adobe jest tylko zabawką. Pozostaje nadzieja że następny Surface stanie się w końcu pełnowymiarowym narzędziem dla projektantów.

   • Artur

    Jest wersja SP4 16gb ram. Technologii Wacoma nie będzie, to Wacom wypiął się swego czasu na MS (nie chcieli robić konkurencji dla swoich tabletów, biznesowo słusznie). N-trig to dobra technologia i nie odstaje od Wacoma (a na rogach ekranu radzi sobie lepiej). Oczywiście nie mam na myśli tabletów Wacoma w dużych pieniądzach a urządzenia z technologią Wacoma (np. seria Note).

 • rabarbarus

  Wszystko fajnie, a kiedy będzie normalny tablet 10.1? Na przyzwoitym procesorze, z wystarczającą ilością pamięci. 12 calowy Pro ma już dwa lata i jest zbyt duży jak dla mnie. 10.1 jest jeszcze starszy.
  Czy naprawdę mam się przenosić na Surface, skoro potrzebuję tylko notatnika, a prawdziwe projekty i tak wykańczam na laptopie?

 • Patrollej33

  To są chyba słuchawki.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona