Kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich już opublikowany | Tabletowo.pl

Kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich już opublikowany

Dołącz do dyskusji 0

Ledwie wczoraj zastanawialiśmy się po opublikowaniu przez CEO firmy Notion Ink, Rohana Shravana, kiedy Google udostępni kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich, a już dziś stało się to faktem. Jak się okazało, wcale nie musieliśmy czekać do 17 listopada, ale to tylko potwierdza fakt, że Shravan ma dobre kontakty z internetowym gigantem z Mountain View.

Upublicznienie kodu źródłowego Androida 4.0 pozwoli producentom sprzętu pracującego w oparciu o system od Google rozpocząć przygotowania do aktualizacji swoich tabletów i smartfonów. Co więcej, ten krok umożliwi przygotowanie specjalnych wersji Androida Ice Cream Sandwich na urządzenia, które nie mogą liczyć na oficjalny update ze strony producenta. Pozwoli to także deweloperom, miłośnikom i hobbystom (pozdrawiamy kolegów z XDA) tworzenie kolejnych ROM-ów.

Więcej informacji na temat kodu źródłowego Androida Ice Cream Sandwich znajdziecie na stronie source.android.com.

Tymczasem warto przypomnieć, które tablety mogą się spodziewać aktualizacji Androida do „lodowej kanapki” z oficjalnego źródła: Asus Eee Pad Transformer, Motorola Xoom, Acer Iconia Tab A500, Lenovo ThinkPad, Samsung Galaxy Tab 10.1 i pozostałe modele z serii: 8.9, 7.7, 7.0 Plus oraz Galaxy Note, a także Asus Eee Pad Transformer Prime (w momencie rynkowej premiery w USA jeszcze z Honeycomb) oraz, być może, HTC Flyer.

Dzięki Bartosz za cynk!

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona