Ważne

Tablet Lenovo ThinkPad najprawdopodobniej dostanie Androida ICS

tablet lenovo thinkpad aics

Zamieszania związanego z nadchodzącą aktualizacją Androida Ice Cream Sandwich dla tabletów ciąg dalszy. Jak słusznie zauważyliście w komentarzach, podczas oficjalnej prezentacji przedstawiciele Google nie zaprezentowali tej odsłony systemu na tablecie, co może wprowadzać nas w pesymistyczny nastrój – zwłaszcza w momentach, kiedy kolejni producenci zapowiadają, że proces aktualizacji może się rozpocząć dopiero na początku 2012 roku. Według wcześniejszych informacji, na AICS możemy czekać nawet do drugiego kwartału przyszłego roku. Do tego czasu użytkownicy Motoroli Xoom, Asusa Eee Pad Transformer, Acera Iconia Tab A500 i rodziny urządzeń Samsunga: Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab 7.0 Plus oraz Galaxy Note powinni otrzymać najnowszego Androida. Do tego grona najprawdopodobniej dołączy także tablet Lenovo ThinkPad.

Na oficjalnym forum Lenovo pojawił się wpis jednego z pracowników, który jednoznacznie wskazuje na to, że tablet ThinkPad otrzyma Androida Ice Cream Sandwich w momencie, gdy będzie to możliwe. Jest tylko jeden problem – wpis wspomnianego pracownika został zamieszony 24 lipca, czyli na kilkadziesiąt dni przed oficjalną prezentacją najnowszego Androida.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, iż data napisania postu nie powinna mieć żadnego znaczenia. Bowiem jeżeli producent już wtedy planował udostępnienie aktualizacji Androida, to po ogłoszeniu informacji, że kod źródłowy ICS zostanie upubliczniony, nie powinno się nic zmienić – wręcz przeciwnie.

tablet lenovo thinkpad aics

źródło

Komentarze

  • LoLMaster

    Na razie to producent i tak ściemnia… miała być dostępna już w październiku wersja tabletu z 3G, jest początek listopada dalej nie ma. Więc w zapewnienia pracowników też bym nie wierzył… Oczywiście ICS może będzie na tym tablecie, ale na pewno nie szybko!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona