Ważne

Asus Eee Pad Transformer dostanie Ice Cream Sandwich

tablet asus eee pad transformer

Dzisiejszy poranek przynosi same dobre informacje dla fanów tabletów Asusa. Ledwo co pisaliśmy, że Asus Transformer Prime (czyli Eee Pad Transformer 2) pojawił się niespodziewanie na AsiaD, a już mamy kolejne ciekawe wieści – tym razem dla posiadaczy pierwszej generacji modelu.

Nikt nie ma wątpliwości, że Asus Eee Pad Transformer jest jednym z najpopularniejszych tabletów internetowych na świecie. Właśnie dlatego producent nie mógłby sobie pozwolić na nieudostępnienie aktualizacji systemu do najnowszej wersji – to tylko kwestia czasu aż ujrzymy Ice Cream Sandwich dla tego modelu. Informację potwierdził jeden z przedstawicieli Asusa.

Spokojnie można więc powiedzieć, że ku uciesze wielu posiadaczy tego modelu, Asus Eee Pad Transformer otrzyma Androida Ice Cream Sandwich. Kiedy? Trudno stwierdzić. Wspomniany przedstawiciel Asusa powiedział Pocket-lint, że “Transformer dostanie aktualizację do ICS, ale nie potrafimy przewidzieć dokładnego terminu”.

Andy Rubin, szef Google, zapowiedział, że Ice Cream Sandwich zostanie udostępniony kilka tygodni po wejściu do sprzedaży Samsunga Galaxy Nexus (początek listopada). To z kolei może wskazywać na rozpoczęcie procesu aktualizacji pierwszych tabletów do AICS przed końcem roku. I to właśnie najprawdopodobniej w tym okresie Eee Pad Transformer będzie mógł się cieszyć z AICS.

Asus jest pierwszym producentem, który oficjalnie potwierdził, że najnowsza wersja systemu operacyjnego Google będzie dostępna dla jego produktu. Czekamy na kolejne oświadczenia firm w tej sprawie.

źródło, źródło

Komentarze

 • Starh

  :D YEA:D

  • MrMr

   Matko, tylko nie to :/ Te aktualizacje (obowiązkowe!) to jest to, co mi się najmniej podoba na moim Tranformerze. Każda to krok wstecz i zawsze coś spierniczą. Czemu to my musimy je mieć jako pierwsi?

   • aaa

    Zrootuj i używaj Prime – tam zawsze trafiają rzeczy dopracowane. :) Albo nie aktualizuj od razu tylko poczekaj trochę na reakcje. Od wersji 3.1 niezbyt wiele się w HC zmieniło zresztą.

    • MrMr

     Roota nie chcę, a aktualizację można tylko kilka razy odrzucać, potem trzeba zaktualizować

 • KanonierKa

  Do autorki:
  “Ciężko stwierdzić”
  Mnie jest tak “ciężko” stwierdzić, że aż trudno powiedzieć…

  • jankov

   Z drugiej strony nie betonujmy języka. Jeśli ludzie chcą używać takiej formy to niech język ewoluuje. Mnie to nie przeszkadza, nie razi, ba… nawet tego nie zauważyłem.

   Jedno jest pewne: ciężkie jest życie purysty językowego. :P

   • hellypton

    “ciężkie jest życie purysty językowego. ”
    Hmm purysty… co na to autorka artykułu :)

 • Blebul

  Jezd cienszkie!

  • gtct

   naucz się pisać

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona