Ważne

Ice Cream Sandwich wkrótce na Motoroli Xoom

tablet motorola xoom ice cream sandwich

Odkąd Google zaprezentowało światu najnowszą wersję systemu operacyjnego Android – Ice Cream Sandwich – czekamy na oświadczenia ze strony producentów tabletów czy ich urządzenia doczekają się aktualizacji, czy też nie. Pierwszą firmą, która zapowiedziała, że jej model dostanie “lodową kanapkę” był Asus – posiadacze Eee Pad Transformer mogą więc spać spokojnie. Dziś kolejny producent zapowiedział, że Ice Cream Sandwich zawita na jego sprzęcie.

Jest nim Motorola. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że Motorola Xoom może być pierwszym tabletem, który będzie się mógł cieszyć z najnowszej wersji Androida (wiadomo z jakiego względu -> patrz przejęcie Motoroli przez Google). Jakkolwiek by nie było – kolejność otrzymywania aktualizacji nie jest aż taka istotna, najważniejszy jest sam fakt, że Ice Cream Sandwich pojawi się na Motoroli Xoom. Fakt ten został potwierdzony przez jednego z pracowników amerykańskiego producenta na forum Motoroli (supportforums.motorola.com).

Kiedy rozpocznie się proces aktualizacji? Na to pytanie nikt nie jest w stanie na chwilę obecną jednoznacznie odpowiedzieć. Wiadomo jedynie, że w najbliższej przyszłości.

źródło

Komentarze

 • Lost

  Wiadomo już może jak prezentuje się Market na tabletowej kanapce? Są w końcu wydzielone działy na konkretne tablety, czy nadal będzie trzeba podczasz szukania przydatnych aplikacji przekopywać się przez tony śmieci?

  • Nie rzuciły mi się dotychczas w oczy żadne informacje na ten temat. Jeśli coś będziemy wiedzieć, na pewno damy znać, bo to dość istotna informacja.

  • aaa

   Użyj strony tablified.com (i przy okazji kryptoreklama: polecam sprawdzić moją gierę Memory Owl :P). Osobiście większość aplikacji, które ściągam wygląda w porządku na tablecie, więc nie wiem po co osobny dział.

   • Lost

    Wow, to rewelacyjna wiadomość!! Nie wiedziałem że już większość aplikacji działa poprawnie w formacie HD i jest zoptymalizowana pod tabletowe wyświetlacze. Chyba, że pisząc ‘w porządku’ miałeś na myśli rozciągnięte potworki lub miniaturowe okienka.

 • Pablo

  Czytalem na rosyjskiej stronie poswieconej tabletom Acer Iconia A500 ze bedzie aktualizacja do ICS, ale dopiero w przyszlym roku po premierze nowych tabletow Acer-a z ICS na pokladzie ;-) mam nadzieje ze to tylko plotki i dostaniemy ICS na nasze A500 wczesniej.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona