Kinda Funny Showcase i Limited Run Games – krótkie podsumowanie konferencji na E3 2019

Gdy słyszymy o E3, to od razu na myśl przychodzą nam ogromne konferencje takich gigantów, jak Microsoft, EA, Nintendo czy Ubisoft. Podczas tego wydarzenia swoje pokazy organizują jednak też sporo mniejsze firmy, m.in. Devolver Digital czy właśnie Kinda Funny Games i Limited Run Games. Co te dwie ostatnie miały ciekawego do pokazania w tym roku? Zobaczcie.

Kinda Funny Games

W ciągu niespełna 50 minut Kinda Funny Games zaprezentowało ponad 60 gier na przeróżne platformy. Zarówno posiadacze PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, jak i wszelkiej maści VR dostali potężną dawkę zapowiedzi nowych tytułów. Pozwolę sobie tutaj przytoczyć trzy moim zdaniem najciekawsze produkcje, które zostały zaprezentowane na tegorocznym E3 przez Kinda Funny Games.

Reklama

The Walking Dead: Onslaught

Wirtualna rzeczywistość coraz śmielej wkracza na salony. Pomimo tego, że bardzo kibicuje tej technologii, to niestety muszę przyznać, że VR nie może się pochwalić zbyt dużą biblioteką dobrych gier. Czy The Walking Dead: Onslaught to zmieni? Mam nadzieje, dowiemy się tego już w tym roku.

Superliminal

Moim zdaniem najciekawsza gra pokazana przez Kinda Funny Games. Już kilka sekund trailera tłumaczy, z czym mamy tu do czynienia — zabaw z perspektywą nigdy dość. Niestety nie znamy jeszcze daty premiery.

Battlewake

Sea of Thieves po początkowym sukcesie nie zdołało na długo podbić rynku. A co gdyby zrobić grę piracką w VR? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli poczekać do lata tego roku.

Pokaz Kinda Funny Games odbył się o godzinie 1:30 we wtorkową noc, 11 czerwca 2019 roku. Całą konferencję firmy możecie zobaczyć poniżej:

Limited Run Games

Najciekawszą pokazaną rzeczą na E3 2019 z perspektywy fana Star Wars pochwaliło się EA ze swoim Star Wars Jedi: Fallen Order Limited Run Games. Firma ta postanowiła wydać całą masę starych gier z uniwersum Star Wars w pięknych wydaniach kolekcjonerskich. Będą to m.in. takie perełki, jak: Star Wars Jedi Knight III – Jedi Academy, Star Wars: Rebel Assault czy Star Wars: Dark Forces. Pełną listę gier znajdziecie tutaj.

Kolejną nie mniej interesującą wiadomością jest wydanie kultowego Shemue 3 w limitowanej edycji kolekcjonerskiej. W jej skład wchodzi:

  • Gra
  • Pudełko
  • Naszywki i naklejki
  • Lustro
  • Specjalny Light Box

Na ten moment nie podano daty wejścia na rynek, ani ceny edycji kolekcjonerskiej Shemue 3. Wiadomo natomiast, że kolekcjonerka będzie dostępna zarówno w wersji dla PC, jak i konsole PlayStation 4.

Pokaz Limited Run Games odbył się o godzinie 21:00 w poniedziałek, 10 czerwca 2019 roku. Zapis konferencji znajduje się poniżej:

Jak więc widać, zarówno Kinda Funny Games, jak i Limited Run Games zaprezentowały całkiem ciekawe produkty — może nie na tak ogromną skalę, jak Cyberpunk 2077 czy Watch Dogs Legion, ale fani klasyków i gier indie powinni być zadowoleni.

Źródła: Strona i Twitter Limited Run Games