Devolver Digital – szybko i dziwnie, czyli jak zawsze [E3 2019]

Devolver Digital to jeden z najciekawszych wydawców gier niezależnych na rynku. To właśnie dzięki nim, gry takie jak Hotline Miami, Scum czy Enter the Gungeon ujrzały światło dzienne. Pomimo tego, że jest to mała firma w stosunku do takich ogromnych korporacji jak Microsoft czy Bethesda, to i tak postanawia ona pokazać się na targach E3. I zawsze robi to na swój specyficzny sposób.

I to mi jak najbardziej odpowiada, bo konferencje Devolver Digital są krótkie, treściwe i zabawne — dzięki czemu zawsze dobrze mi się je ogląda. W tym roku nie było inaczej i pomimo tego, że firma pokazała tylko 5 gier to i tak na razie zaliczam ją jako jedną z tych lepszych konferencji na tegorocznym E3.

Jakie produkcje Devolver Digital przywiózł ze sobą?

Fall Guys

Są szanse, że Fall Guys zostanie najbardziej kolorową grą targów E3 2019. Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą mi do głowy to battle royale połączone z Gang Beasts, stu graczy wciela się żelkowate istoty i próbuje pokonać tor przeszkód. Coś we mnie każe mi czekać na ten tytuł, kooperacyjnych gier ze śmieszną fizyką zawsze mało.

https://www.youtube.com/watch?v=2OAVHWmeV0c

Fall Guys zadebiutuje w 2020 roku na konsoli PlayStation 4 i komputerach PC.

Devolver Bootleg

To chyba najdziwniejszy produkt zapowiedziany przez Devolver Digital podczas E3 2019. Jest to coś na kształt launchera, z którego poziomu możemy zagrać w legalne podróbki… brzmi to dziwnie, najlepiej jak sami zobaczycie, o co w tym chodzi przy pomocy poniższego filmu.

Devolver Bootleg jest już dostępne na Steam w promocyjnej cenie 17,81 zł — śpieszcie się, bo 1% rabat nie będzie trwał wiecznie!

Carrion

Chyba najbardziej normalna gra pokazana przez Devolver Digital w tym roku. Carrion to odwrócony horror 2D, w którym pokierujemy… no takim czymś jak na zwiastunie. Misja? Znaleźć i mordować ludzi. Wygląda interesująco.

Carrion ukażę się na PC i konsolach w 2020 roku.

Enter the Gungeon: House of the Gundead

Enter the Gungeon: House of the Gundead to uwaga — gra automatowa. W przedsprzedaży automat możecie kupić za 4999$. Bardziej wygląda to, jak żart primaaprilisowy, ale nie — Devolver Digital naprawdę to zrobił.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem maszynki, to zapraszam TUTAJ.

The Messenger – Picnic Panic

A na koniec… darmowy dodatek do gry The Messenger, który rozbuduje grę o nowe mechaniki, bossów i kompletnie nowy tropikalny poziom. Jak zakończyć konferencję, to z hukiem!

Picnic Panic bezpłatnie zadebiutuje 11 lipca 2019 roku na PC, PS4 i Nintendo Switch.

Wszystkie pokazane na tegorocznym E3 gry (i automaty…) od Devolver Digital to chora mieszanka pomysłów, która idealnie podsumowuje podejście firmy do tej imprezy. Jeśli macie wolne 22 minuty, to serdecznie polecam wam obejrzeć całą konferencję. Dla samej realizacji i humoru warto.

Czy któraś z zaprezentowanych gier od Devolver Digital was zainteresowała? Dajcie znać w komentarzach!