Karty graficzne GeForce RTX oficjalną platformą dla Watch Dogs: Legion

Konferencja Ubisoftu na E3 nie należała do zbyt ekscytujących. Wśród pokazanych tytułów ciężko mi wskazać murowanego kandydata na hit. Znacznie łatwiej byłoby wskazać produkcję efektowną graficznie. Watch Dogs: Legion wyglądał tu całkiem zachęcająco.

Gra będzie oparta o otwarty świat, z dużą ilością bohaterów niezależnych i rozbudowanymi lokacjami. O ile konsolowe edycje nie przyniosą żadnych graficznych rewolucji, to wersja PC ma wykorzystywać dobrodziejstwa raytracingu udostępnianego przez karty GeForce z rodziny RTX. Szczególnie korzystnie wyglądać mają lokacje miejskie:

„Ubisoft dokłada wszelkich starań, aby wiernie odtworzyć w swoich grach architekturę prawdziwych miast, a ray tracing doda wyjątkowej głębi londyńskim plenerom Watch Dogs: Legion” – powiedział Matt Wuebbling, szef marketingu GeForce w firmie NVIDIA. „Historia współpracy firmy NVIDIA przy Watch Dogs sięga początków serii i jesteśmy gotowi ponownie zaskoczyć graczy komputerowych dzięki wykorzystaniu ray tracingu w najnowszej odsłonie”.

Technika śledzenia promieni zapewnia poziom realizmu oświetlenia nie do uzyskania innymi metodami, zwłaszcza w dynamicznych scenach. Jest jednak bardzo wymagająca obliczeniowo. Wymagania sprzętowej Watch Dogs: Legion nie są jeszcze znane, ale należy przypuszczać, że jedynie najwydajniejsze karty graficzne z rodziny RTX dadzą sobie radę z kompletem efektów.

Chociaż w ograniczonym zakresie nVidia udostępniła ray tracing (uproszczony) także dla użytkowników starszych kart graficznych GTX, trudno przypuszczać by w produkcji przewidzianej na przyszły rok na wiele się one przydał – wydajność raczej na to nie pozwoli.

„Pokazany w Watch Dogs: Legion Londyn niedalekiej przyszłości zachwyca realizmem, który można osiągnąć tylko dzięki ray tracingowi”, powiedział Chris Early, wiceprezes ds. partnerstwa i dochodów w firmie Ubisoft. „GeForce RTX jest wiodącą platformą dla gier i pozwala dogłębnie zanurzyć się w świat gry Watch Dogs: Legion”.

A zatem, jeśli chcecie zobaczyć Watch Dogs: Legion w najlepszej jakości, a nie macie karty RTX, warto odkładać fundusze na upgrade sprzętu ;-)

Źródło: informacja prasowa