Just Cause: Mobile - fot. Square Enix

Just Cause: Mobile na zwiastunie. Sianie chaosu na smartfonach coraz bliżej!

Square Enix, czyli wydawca marki Just Cause, zaprezentował właśnie drugi trailer mobilnej odsłony swojego hitu. Do tej pory gry z serii debiutowały wyłącznie na konsolach i komputerach osobistych.

Reklama

Zaskoczeni gracze

W grudniu 2020 roku podczas gali The Game Awards jak grom z jasnego nieba trafiła informacja o mobilnej wersji Just Cause. Nikt wcześniej nie spodziewał się zapowiedzi tego tytułu, i to w takiej formie. Marka do tamtej pory pozostawała wierna konsolom i pecetom. Wydawca zapowiedział, że tytuł ma trafić w ręce graczy w 2021 roku.

Just Cause: Mobile na kolejnym trailerze

Czym więc będzie Just Cause w wydaniu mobilnym? Za pośrednictwem pierwszego trailera dowiedzieliśmy się, że spin-off będzie strzelanką z widokiem izometrycznym, co już stanowi sporą zmianę dla osób, które dobrze znają grę z komputerów i konsol. To, co ma nie zmienić się w stosunku do oryginalnych wydań gry, to duża ilość akcji, wybuchów i wszędobylski chaos panujący w trakcie walki.

Pierwszy trailer gry Just Cause: Mobile (Square Enix)

Nie mogło także zabraknąć nieodłącznych elementów serii jak hak z liną, dzięki któremu gracz może przyciągać się do niemal wszystkich powierzchni lub łączyć ze sobą przeróżne przedmioty. Słynny hak i tym razem ma być skutecznym orężem w walce. Z pozostałych dobrze znanych gadżetów z serii Just Cause, na trailerze pojawiły się także spadochrony, samoloty i helikoptery.

Fani serii mogą spodziewać się kampanii fabularnej, misji kooperacyjnych przeznaczonych dla 4 osób, a także rywalizacyjnego trybu wieloosobowego. Gra pracować będzie w oparciu o silnik Unreal Engine 4, więc gracze nie powinni się martwić o poziom oprawy graficznej. Twórcy obiecują dopracować sterowanie tak, aby granie nawet na ekranie dotykowym było przyjemne i responsywne.

Nowy trailer Just Cause: Mobile (Square Enix)

Nowy zwiastun filmowy niestety nie zdradził zbyt wiele w kwestii samej rozgrywki. Twórcy w osobnej wiadomości przedstawili natomiast zalążek fabuły. W grze będziemy mieli możliwość stworzyć własnego agenta oddziału specjalnego Firebrand. Nasz bohater będzie toczył walkę ze złowrogą organizacją o nazwie Darkwater. Aby powstrzymać wroga, konieczne będzie wsparcie sojuszników, a na swojej drodze mamy spotkać m.in. agenta Rico Rodrigeza, czyli protagonistę głównej serii Just Cause.

Just Cause: Mobile będzie dostępny za darmo

Gra będzie tytułem free-2-play. Twórcy przyznają, że w tytule znajdą się opcje zakupów w aplikacji. Square Enix wyraźnie zaznacza, że nie planuje porzucenia głównej serii z konsol i pecetów, więc kolejna część Just Cause wydaje się kwestią czasu w świetle takiej deklaracji.

Premiera Just Cause: Mobile ma odbyć się w 2021 roku. Dokładna data ciągle nie jest znana. Gra dostępna będzie na telefonach z systemem Android i iOS.