Square Enix opóźnia premiery swoich dwóch głośnych gier

Rok 2020 zapowiada się wyjątkowo dobrze, jeśli chodzi o zbliżające się premiery gier. Jednak jak to często branży gier bywa — niektóre tytuły zaliczają opóźnienia. Kto tym razem spóźni się na premierę i o ile dni?

Final Fantasy VII Remake – 38 dni później

Pomimo tego, że sam nie jestem fanem serii Final Fantasy, to zdaje sobie sprawę, że na nową wersję siódmej części serii czeka spora część graczy. Kultowa „siódemka” dostanie remake z krwi i kości, na który jednak przyjdzie nam trochę dłużej poczekać. Powodem tej małej obsuwy jest chęć jeszcze lepszego dopracowania produkcji. Warto zwrócić uwagę, że nowa data premiery Final Fantasy VII Remake jest dość blisko premiery Cyberpunk 2077. Czy to dobra decyzja? Dowiemy się już za parę miesięcy.

Final Fantasy VII Remake miało zadebiutować 3 marca 2020 roku na PlayStation 4 – teraz zaczekać będziemy musieli do 10 kwietnia 2020.


Marvel’s Avengers – 112 dni później

W przypadku „Mścicieli” Marvela mamy już do czynienia z dużo większym opóźnieniem. Przyczyna jednak jest ta sama – „chęć jeszcze lepszego dopracowania produkcji”. Zmiana daty premiery może być jednak całkiem niezłą decyzją ze względu na to, że we wrześniu szykuję się dużo mniej premier niż w maju. Może pozwoli to jeszcze bardziej przebić się Marvel’s Avengers? Mam taką nadzieję.

Marvel’s Avengers zaplanowane było na 15 maja 2020 roku, nowa data premiery to 4 września 2020. Platformy docelowe pozostają bez zmian — PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki, że to ostatnie opóźnienia obydwu tytułów. Miejmy również nadzieję, że dodatkowy czas pozwoli dopracować twórcom odpowiednio swoje gry.

Najbardziej oczekiwane gry 2020 roku

Czekacie na Marvel’s Avengers i Final Fantasy VII Remake?

Źródło: Twitter (1) (2)