PUBG New State
PUBG: New State

Poznajcie PUBG: New State! Battle Royale w futurystycznym świecie

Battle Royal to gatunek gier, który przebojem wkradł się na rynek kilka lat temu. Na fali rosnącej popularności wiele firm upatrywało szans na spory zarobek. Pomimo, że zainteresowanie tego typu grami wydaje się powoli spadać, twórcy PUBG właśnie zapowiedzieli kolejną grę. To tytuł na smartfony z systemem Android i iOS.

Reklama

PUBG w nowym uniwersum

Popularność gier typu battle royale przyczyniła się do istnego zalania rynku przez tytuły z tego gatunku. Każda większa firma w pewnym momencie mogła pochwalić się w swoim portfolio tego typu grą. Electronic Arts rozwija swoją markę Apex Legends, Activision zdecydowało się na przygotowanie stosownego trybu w popularnym CODzie i w ten sposób dziś gracze spędzają godziny w Call of Duty Warzone. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkim „wielkim” udało się przebić. Serwery gry Hyper Scape od Ubisoftu wydanej w lipcu 2020 roku świecą dziś pustkami.

Dziś twórcy PUBG, czyli protoplaści popularyzacji gatunku battle royale, ogłosili swój nowy tytuł – PUBG: New State.

Świat gry zostanie osadzony w 2051 roku, a więc akcja ma mieć miejsce kilkadziesiąt lat później w stosunku do oryginalnego PUBG. Twórcy planują oddać w ręce graczy zupełnie nowe doświadczenie za sprawą „futurystycznej przygody”. Będą oni rywalizować na nowej mapie Troi, a w samej rozgrywce nie zabraknie zupełnie nowych rodzajów broni jak i pojazdów, które klimatem mają wpisywać się w wyobrażenia o przyszłości arsenału bojowego.

PUBG New State - screen z nowej gry
PUBG: New State – screen z rozgrywki (fot. The Verge)

Deweloperzy obiecują odświeżyć nieco formułę gry. Znacznie większą rolę mają odgrywać wszelkie modyfikacje do broni, które gracz będzie mógł zebrać w trakcie meczu. Nie zabraknie też zupełnie nowych elementów jak możliwość sterowania dronami czy wykorzystanie taktycznych rozkładanych tarcz bojowych.

Premiera? 2021 rok

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premier nowego PUBG. Wiemy tylko tyle, że tytuł ma trafić w ręce graczy w 2021 roku na smartfony z systemem Android i iOS. Wcześniej dostęp do gry będzie można uzyskać w ramach testów wersji alpha. Wstępna rejestracja trwa już na Sklepie Play. W przypadku App Store, powinna ona ruszyć w najbliższym czasie.