Jony Ive projektował iPhone'y, a teraz będzie pracował dla Airbnb

Jony Ive projektował iPhone’y, a teraz będzie pracował dla Airbnb

Jony Ive to legenda branży projektowej. Jego pomysły przez lata wykorzystywano w Apple – to jego zespół opracowywał wygląd iPhone’a, Apple Watcha, iMaków czy MacBooków. Teraz będzie działał w Airbnb.

Jony Ive w Airbnb

Ive jest praktycznie gwiazdą, jeśli chodzi o świat designu. Jako orędownik prostoty, przyczynił się do tego, że większość sprzętów Apple ma czysty, wręcz minimalistyczny styl, który wielu odpowiada, a większości w żaden sposób nie przeszkadza. W ostatnich latach swojej działalności w Apple pracował nad wyjątkowym budynkiem, będącym centralną częścią Apple Park i główną siedzibą firmy, nazywanym przez wielu „statkiem kosmicznym”.

Jony Ive projektował iPhone'y, a teraz będzie pracował dla Airbnb
Jony Ive, były CDO Apple

Firma, którą Jony Ive założył jeszcze przed formalnym odejściem z Apple, czyli LoveFrom, wciąż współpracuje z gigantem z Cupertino. Ma także innych klientów.

Od teraz będzie zaangażowana w specjalną współpracę z Airbnb. Potrwa ona przynajmniej kilka lat. Jak tłumaczy prezes firmy na korporacyjnym blogu, „Ive i jego zespół pomogą w projektowaniu nowej generacji produktów i usług Airbnb”.

Trudno powiedzieć, czym dokładnie zaowocuje ta współpraca. Poprawioną wersją aplikacji Airbnb? Nowym stylem jej identyfikacji wizualnej? Zmianą wizerunkową całej firmy? To się jeszcze okaże.

Jony Ive projektował iPhone'y, a teraz będzie pracował dla Airbnb
Airbnb nie służy pandemia koronawirusa

Airbnb przeżywa trudny okres

Jak większość biznesów z branży turystycznej, Airbnb musi radzić sobie z dużymi stratami z powodu pandemii koronawirusa. Przychody z 2020 roku mogą być nawet o połowę mniejsze niż rok wcześniej. By utrzymać się na powierzchni, w maju ogłoszono, że około 25% personelu firmy zostannie zwolnionych. To jakieś 1900 pracowników.