Jony Ive projektował iPhone’y, a teraz będzie pracował dla Airbnb

Jony Ive to legenda branży projektowej. Jego pomysły przez lata wykorzystywano w Apple – to jego zespół opracowywał wygląd iPhone’a, Apple Watcha, iMaków czy MacBooków. Teraz będzie działał w Airbnb.

Reklama

Jony Ive w Airbnb

Ive jest praktycznie gwiazdą, jeśli chodzi o świat designu. Jako orędownik prostoty, przyczynił się do tego, że większość sprzętów Apple ma czysty, wręcz minimalistyczny styl, który wielu odpowiada, a większości w żaden sposób nie przeszkadza. W ostatnich latach swojej działalności w Apple pracował nad wyjątkowym budynkiem, będącym centralną częścią Apple Park i główną siedzibą firmy, nazywanym przez wielu „statkiem kosmicznym”.

Jony Ive, były CDO Apple

Firma, którą Jony Ive założył jeszcze przed formalnym odejściem z Apple, czyli LoveFrom, wciąż współpracuje z gigantem z Cupertino. Ma także innych klientów.

Od teraz będzie zaangażowana w specjalną współpracę z Airbnb. Potrwa ona przynajmniej kilka lat. Jak tłumaczy prezes firmy na korporacyjnym blogu, „Ive i jego zespół pomogą w projektowaniu nowej generacji produktów i usług Airbnb”.

Trudno powiedzieć, czym dokładnie zaowocuje ta współpraca. Poprawioną wersją aplikacji Airbnb? Nowym stylem jej identyfikacji wizualnej? Zmianą wizerunkową całej firmy? To się jeszcze okaże.

Airbnb nie służy pandemia koronawirusa

Airbnb przeżywa trudny okres

Jak większość biznesów z branży turystycznej, Airbnb musi radzić sobie z dużymi stratami z powodu pandemii koronawirusa. Przychody z 2020 roku mogą być nawet o połowę mniejsze niż rok wcześniej. By utrzymać się na powierzchni, w maju ogłoszono, że około 25% personelu firmy zostannie zwolnionych. To jakieś 1900 pracowników.