Kosmicznie wyglądający Apple Park zostanie otwarty w kwietniu

Apple ogłosiło dzisiaj, że jego 70-hektarowy kampus, nazwany Apple Park, będzie wkrótce otwarty i zacznie być użytkowany przez pracowników w kwietniu. Apple Park ma na swoim terenie kilka budynków, porozrzucanych po różnych zakątkach terenu. Oczywiście główną atrakcją jest przypominający latający spodek budynek główny, który stanie się główną siedzibą firmy.

Reklama

Jednym z ważniejszych miejsc wspomnianego budynku jest Steve Jobs Theater, czyli audytorium, które potrafi pomieścić 1000 gości. Wzrok przykuwa wielki, 20-metrowy szklany cylinder przy wejściu do niego.

Reklama

Wizja Steve’a Jobsa na temat Apple wychodziła daleko poza czas, w którym był z nami. Zamierzał uczynić Apple Park domem dla innowacji dla przyszłych pokoleń. Obszary robocze i parki są zaprojektowane tak, by inspirować naszą ekipę i jednocześnie pamiętać o ekologii. Udało nam się stworzyć jeden z najbardziej energooszczędnych budynków na świecie. Kampus będzie zależny tylko i wyłącznie od energii odnawialnej.
– Tim Cook, prezes Apple

Główny budynek zajmuje jakieś 260000 metrów kwadratowych powierzchni i według Apple jego elementy są pokryte przez największe zakrzywione tafle szkła na świecie.

Takie zakrzywione tafle szkła :)

Projekt budowli powstał we współpracy z Foster + Partners i od początku stawiano sobie za cel ochronę środowiska. Apple Park zastępuje 46 hektarów asfaltu powierzchnią wypełnioną trawami i drzewami – samych drzew jest około 9000.

Cały kampus jest zasilany energią pozyskaną w 100% ze źródeł odnawialnych. To właśnie po to na dachach znajdują się ogromne panele słoneczne. 17 megawatów energii, które generują, stawiają ośrodek Apple wśród największych tego typu konstrukcji na świecie. Dodatkowo, główny budynek ma być największą na świecie naturalnie wentylowaną budowlą. Przewiduje się, że nie będzie potrzebować ogrzewania ani klimatyzacji przez dziewięć miesięcy w roku.

Szklana konstrukcja przy wejściu do Steve Jobs Theater

Trzeba przyznać, że zabudowania wyglądają szczególnie przyjemnie dla oka z perspektywy drona. Wybralibyście się na małe zwiedzanie?

 

źródło: Tech2