Jony Ive znika ze strony profilu zarządu Apple. To symbol jego odejścia z firmy

Tim Cook poinformował o odejściu Jony’ego Ive z Apple pod koniec czerwca bieżącego roku. Nadszedł czas, by w końcu zaktualizować stronę informacji o zarządzie firmy.

Reklama

Wizerunek Jony’ego Ive, projektanta wielu urządzeń Apple, zniknął ze strony Apple Leadership, ustępując miejsca podobiznom innych kierowników działów. To przypieczętowuje jego odejście z firmy, o którym dowiedzieliśmy się latem. Ive trafił do Apple w 1992 roku i kierował zespołem projektowym od 1996 roku.

Ostatni dzień, w którym Ive miał być kojarzony z Apple, nie był dokładnie określony w ogłoszeniu przekazanym 28 czerwca. Komunikat prasowy podawał jedynie, że „nastąpi to wkrótce”. To, że Jony zniknął dziś z listy najważniejszych pracowników firmy, nie oznacza, że opuścił ją dopiero dzisiaj. Wielu wskazuje na to, że Ive niewiele zdziałał w temacie wzornictwa urządzeń Apple po zakończeniu budowy nowego kampusu w Cupertino. Choć pod koniec 2017 roku otrzymał własny zespół projektantów, najwyraźniej mniej więcej od wtedy mierzył się z pomysłem opuszczenia firmy.

Tak wyglądała strona profilu zarządu Apple jeszcze wczoraj (fot. The Verge)

Apple wciąż będzie współpracować z Ivem

Jony Ive został szefem nowej firmy projektowej, LoveFrom, z którą Apple ma zamiar współpracować. Założył ją razem ze swoim wieloletnim przyjacielem i współpracownikiem, Markiem Newsonem. Natomiast stanowisko Jony’ego w Apple przejął Jeff Williams – to on teraz jest dyrektorem projektowania oprogramowania i sprzętu.

Firma LoveFrom intryguje, bo Ive oraz Newson mają długą historię współpracy, która zaowocowała na przykład wyglądem Apple Watcha. Kto wie, może w końcu zabiorą się za opracowanie projektu mistycznego samochodu Apple Car?

Koniec pewnej ery dla Apple. Jony Ive porzuca swoje stanowisko w firmie, choć nadal będzie z nią współpracował

źródło: Apple, The Verge