wow zdziwienie zaskoczenie niespodzianka smartfon

To nie smartfon, to potwór! Nie do wiary, że Snapdragon 888 może być aż tak wydajny

Smartfony z roku na rok są coraz bardziej wydajne. iQOO 7 Legend naprawdę będzie legendą, jak wskazuje jego nazwa, bowiem do tej pory jeszcze żaden high-end z Androidem nie osiągnął w AnTuTu takiego wyniku. Nie do wiary, ze procesor Qualcomm Snapdragon 888 jest w stanie dać takiego kopa.

Reklama

Vivo iQOO 7 zadebiutował w Chinach 11 stycznia 2021 roku i był drugim na świecie smartfonem z procesorem Qualcomm Snapdragon 888 na rynku. Model ten jest propozycją dla użytkowników oczekujących wysokiej wydajności w wielu aspektach, bowiem oprócz topowego układu oferuje też efektywny system chłodzenia i obsługę ładowania przewodowego o mocy aż 120 W. Do sprzedaży trafiła również specjalna edycja, stworzona przy współpracy z BMW:

smartfon Vivo iQOO 7 smartphone
źródło: Vivo

Vivo iQOO 7 Legend to prawdziwy potwór. Nie do wiary, że Qualcomm Snapdragon 888 może być aż tak wydajny w AnTuTu

Vivo jakiś czas temu oficjalnie zapowiedziało, że iQOO 7 zadebiutuje wkrótce w Indiach. Smartfon będzie dostępny również w wersji z dopiskiem „Legend” i jeszcze przed jego premierą otrzymaliśmy dowód na to, że naprawdę z miejsca stanie się legendą i na zawsze zapisze się na kartach historii.

Mukul Sharma opublikował w serwisie Twitter załączoną poniżej grafikę, na której widać wynik testu, przeprowadzonego na modelu Vivo iQOO 7 Legend za pomocą benchmarku AnTuTu. Smartfon „wykręcił” aż 831200 punktów, co na tę chwilę jest najlepszym rezultatem urządzenia z procesorem Qualcomm Snapdragon 888 na pokładzie.

Vivo iQOO 7 Legend AnTuTu score
źródło: Mukul Sharma

Niedawno AnTuTu opublikowało ranking najwydajniejszych smartfonów z Androidem w marcu 2021 roku, z którego wynika, że w ubiegłym miesiącu najlepszym średnim wynikiem mógł się pochwalić Xiaomi Black Shark 4 Pro. Model ten, mimo że ulokował się na pierwszym miejscu, osiągnął średnio jednak „jedynie” 765579 punktów, czyli o ponad 65 tysięcy punktów mniej niż Vivo iQOO 7 Legend!

Konkurencja będzie zatem miała dużo do nadrobienia, choć warto przy okazji wspomnieć, że nie jest to rekordowy wynik w AnTuTu, ponieważ procesor Apple M1 „wykręcił” w tym benchmarku ponad 1,1 mln punktów. Jeśli jednak chodzi o smartfony z Androidem, to przynajmniej przez jakiś (krótki?) czas Vivo iQOO 7 Legend nie będzie miał sobie równych.