iPhone 13 Pro (fot. Apple)

Po co kupować co chwilę iPhone’a, skoro można mieć nowego co dwa lata w ofercie ratalnej? Wychodzi taniej

Rusza usługa Cortland SMART, w której możemy kupić iPhone’a, spłacać go na raty, a po dwóch latach zostanie on wymieniony na nowy model. Takiej ofercie warto się przyjrzeć.

iPhone w Cortland SMART

Autoryzowany sklep Apple, Cortland, uruchomił ciekawą opcję zakupu iPhone’a. W ramach nowego programu, można zdecydować się na stałą, miesięczną opłatę za zakupiony sprzęt, by po dwóch latach mieć zagwarantowane dwie opcje: dokończenie spłacania smartfona lub jego wymianę na nowy model.

To ciekawa alternatywa dla klasycznego zakupu iPhone’a. Zamiast ponosić ciężar zakupu w całości od razu lub w opcji ratalnej, możemy zmniejszyć finalny koszt urządzenia dzięki programowi kredytowemu opracowanemu przez Cortland i Inbank. Dzięki niemu klient płaci tylko za czas użytkowania urządzenia, nie ponosząc przy tym innych dodatkowych kosztów.

Zakup iPhone'a w Cortland SMART

Przypomina to więc model subskrypcyjny (na przykład oferowany przez iMad), ale różnica polega na tym, że w Cortland SMART od chwili zakupu wybranego urządzenia to klient jest jego właścicielem. Po upływie 24 miesięcy od daty zawarcia umowy zakupu wybranego iPhone’a, klient może sam zdecydować, czy chce wymienić sprzęt na nowy, czy też spłacić pozostałe raty i zatrzymać swoje urządzenie. W przypadku decyzji o wymianie sprzętu na nowy po upływie 2 lat, firma Fairown zajmie się jego odkupieniem oraz w zamian zapłaci za klienta pozostałe do spłaty raty.

Jak dużo można zaoszczędzić?

Jak podaje Basia Garczyńska, Marketing Manager Cortland,

„Wybierając zakup w programie SMART możesz oszczędzić nawet do 1594 zł w porównaniu do oferty klasycznych rat.”

Skala oszczędności na nowych iPhone’ach może przekraczać 20%, w zależności od wybranego urządzenia. Obecnie klienci mogą wybierać spośród 7 dostępnych wersji nowych smartphone’ów marki Apple. W przypadku najtańszej, iPhone’a SE, oszczędność wynosi 643 złotych, natomiast dla najdroższej wersji – iPhone’a 13 Pro Max – oszczędność kształtuje się na poziomie wspomnianych 1594 złotych.

Firma udostępniła kalkulator, który precyzyjnie określa, jak wysokie raty zapłacimy w wypadku każdego z modeli, a także na jakie oszczędności możemy liczyć.

Z pewnością to ciekawa opcja dla fanów urządzeń Apple. Jeśli nie jesteśmy prawdziwymi maniakami marki, ale jednak wymieniamy iPhone’y regularnie, warto rozważyć wszystkie opcje. Trzeba tylko podkreślić, że powyższa oferta dostępna jest wyłącznie w salonach stacjonarnych Cortland – formalności nie dopełnimy online.