Apple Watch Series 5 (fot. Miłosz Lis/Tabletowo.pl)

Ładowanie Apple Watcha lub AirPods za pomocą iPhone’a to raczej odległa przyszłość

Czy iPhone w końcu dostanie funkcję ładowania zwrotnego? Cóż, podobno w najbliższej przyszłości to mało prawdopodobny scenariusz.

Powraca temat ładowania zwrotnego w iUrządzeniach

Przed premierą iPhone’ów z linii 11 pojawiały się informacje, że firma Tima Cooka zapewni możliwość wykorzystania energii zgromadzonej w akumulatorze smartfona do ładowania Apple Watcha, słuchawek AirPods i innych akcesoriów. Tak się jednak nie stało.

Temat powrócił w przypadku kolejnej generacji telefonów. Co więcej, „Dwunastki” miały zostać sprzętowo dostosowane do ładowania zwrotnego, ale opcja finalnie nie była aktywowana przez Apple. Sugerowało to, że może być ona włączona w jednej z kolejnej aktualizacji iOS, ale tak też się nie stało.

iPhone bez ładowania zwrotnego
iPhone’y 12 podobno sprzętowo są gotowe na ładowanie zwrotne (fot. Apple)

Możliwe, że tak naprawdę fani firmy z Cupertino będą musieli poczekać na ładowanie zwrotne dość długo. Niewykluczone, że nie zobaczą go w tegorocznych modelach, a podobno nawet w najbliższej przyszłości Apple nie planuje wdrożyć takiej funkcji.

Czekasz na ładowanie zwrotne w iPhonie? Lepiej przestań

Za wspomniane przed chwilą rewelacje odpowiada Mark Gurman z Bloomberga, mający już doświadczenie w ujawnianiu planów Apple. Według niego, wdrożenie opcji umożliwiającej ładowanie innych urządzeń z Cupertino z wykorzystaniem iPhone’a jest mało prawdopodobne. Możliwe, że kiedyś taka funkcja się pojawi, ale na pewno nie będzie miało to miejsca w najbliższej przyszłości.

Patrząc na raczej przeciętną pojemność akumulatorów stosowanych w smartfonach Apple, powyższy scenariusz jest jak najbardziej możliwy. W końcu, przekazanie energii do Apple Wacha lub słuchawek AirPods mogłoby dość odczuwalnie wpłynąć na czas pracy iPhone’a.

Warto dodać, że Apple pracuje już nad rozwiązaniami ładowania zwrotnego. Przynajmniej tak sugerują zgłaszane patenty. Taka funkcja jak najbardziej mogłaby się sprawdzić, ale w roli powerbanku widziałbym tutaj iPada lub MacBooka, które mogą pochwalić się znacznie większymi akumulatorami.

Niestety, oprócz patentów i nieoficjalnych informacji, nic nie wskazuje, aby ładowanie zwrotne niebawem zawitało do iUrządzeń. Użytkownikom Apple Watchy i słuchawek AirPods pozostaje więc zawsze pamiętać o naładowaniu urządzeń przed wyjściem z domu lub zabierać ze sobą ładowarkę – oczywiście jeśli będzie gdzie ją podpiąć, co nie zawsze jest takie proste.