iOS 14.5 otrzyma odczuwalnie lepszą aplikację do słuchania muzyki

Aplikacja Muzyka, będąca podstawowym odtwarzaczem muzyki na iPhone’ach i iPadach, a także zapewniająca dostęp do usługi Apple Music, wkrótce zyska kilka nowych funkcji. Zostaną one wprowadzone wraz z iOS 14.5.

Apple skupia się na aplikacji Muzyka

Jak wynika ze zmian zauważonych w testowej wersji iOS 14.5, zespół Tima Cooka pracuje nad zestawem nowości dla jednej z podstawowych aplikacji. Nie będzie to rewolucja czy zupełnie nowa aplikacja, ale nie zabraknie kilku przydatnych opcji.

Przeglądając playlisty, a także albumy, użytkownik będzie mógł wykonywać podstawowe zadania za pomocą gestów przesunięcia w poziomie. Dzięki temu zyska on szybki dostęp do następujących funkcji: „Odtwórz jako następny, „Odtwórz jako ostatni”, a także „Dodaj do biblioteki” i „Usuń”. Podobne gesty znajdziemy już w innym oprogramowaniu Apple – np. w aplikacji Wiadomości. W związku z tym, korzystanie z nich powinno być intuicyjne.

iOS 14.5 – nowa aplikacja Muzyka
(fot. 9to5Mac)

Kolejna zmiana to usprawnione menu podręczne, które zapewnia dostęp do listy dodatkowych opcji. Po pierwsze, niezależnie czy będziemy przeglądać album czy znajdować się na ekranie odtwarzacza, to przycisk „Więcej opcji” zawsze będzie umieszczony na górze, w tym samym miejscu. Po drugie, menu zostanie wyświetlone na górze, a nie w formie wysuwanej od dołu belki. Po trzecie, pojawią się odświeżone ikony, a całość zyska efekt przezroczystości.

iOS 14.5 – nowa aplikacja Muzyka
(fot. 9to5Mac)

Następna funkcja powinna spodobać się osobom, które często udostępniają piosenki w serwisach społecznościowych, dodając do nich fragmentu tekstu. Po kliknięciu na przycisk „Więcej opcji”, oprócz możliwości udostępnienia utworu, będzie można również udostępnić jej tekst – np. w wiadomości w komunikatorze lub w formie Stories na Instagramie.

iOS 14.5 zapowiada się naprawdę ciekawie

Nadchodzący iOS 14.5, który już wkrótce powinien trafić na wspierane iPhone’y oraz iPady (iPadOS 14.5), będzie jak dotychczas największą aktualizacją do „Czternastki”.

Wśród najważniejszych zmian należy wymienić możliwość wybrania domyślnego odtwarzacza muzyki w asystentce Siri, odblokowywanie za pomocą Apple Watcha w iPhone’ach z Face ID, a także jeszcze lepsze podejście do bezpieczeństwa i prywatności w przeglądarce Safari.