(fot. Tabletowo.pl)

Kolejne wieści o iPhone’ach 11: zupełnie nowy kolor, matowe szkło i wolna ładowarka

Nowe iPhone’y zobaczymy już we wrześniu. Jeśli potwierdzą się nieoficjalne informacje, to Apple nie szykuje dużych zmian – tegoroczne smartfony będą tylko usprawnionymi wersjami modeli, które do sprzedaży zostały wprowadzone w 2018 roku. Mimo tego, o ich premierze będzie naprawdę głośno. Warto więc przyjrzeć się najnowszym doniesieniom na temat nadchodzących nowości.

Co otrzymamy w nowych iPhone’ach?

Na łamach chińskiego bloga AnTuTu udostępniony został zrzut ekranu, która przedstawia e-mail opisujący nowe iPhone’y. Miał on zostać wrzucony przez jednego z pracowników Foxconnu. Jeśli faktycznie jest prawdziwy, to zawiera kilka interesujących informacji.

Reklama

Po pierwsze, Apple ma szykować nową wersję kolorystyczną. Informacja nie powinna być żadnym zaskoczeniem. Firma Tima Cooka często wprowadza przynajmniej jeden nowy kolor w kolejnej generacji iPhone’a. Obok już trzech dostępnych wersji – gwiezdna szarość, srebrny i złoty – pojawić się ma ciemnozielony model. Cztery wydania różniące się kolorem to naprawdę sporo, jak na topowy smartfon Apple. Należy jednak przypomnieć sobie premierę iPhone’a 7, który dostępny był w wydaniu złotym, srebrnym, czarnym i Jet Black.

iPhone’y 11 to nie tylko brzydka wysepka. Apple szykuje kilka innych nowości

Rzekomy pracownik Foxconnu twierdzi, że tył obudowy pokryty zostanie matowym szkłem. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie ono znacznie lepiej opierać się odciskom palców niż błyszczące plecki iPhone’a X i jego zeszłorocznych następców. Identyczne informacje o matowej obudowie mogliśmy już poznać dzięki analitykowi Ming-Chi Kuo, który ma na koncie sporo sprawdzonych przecieków o produktach z Cupertino. Co ciekawe, pracownik Foxconnu dodaje, że przy okazji zniknąć ma napis „iPhone” z tyłu obudowy.

iPhone’y, w przeciwieństwie do iPadów z linii Pro, mają zachować złącze Lightning. W zestawie wciąż ma znajdować się wolna ładowarka, co brzmi naprawdę słabo – konkurencja już w urządzeniach ze średniej półki zapewnia szybsze ładowanie. Dowiedzieliśmy się jeszcze, że następca iPhone’a XS Max ma otrzymać większy akumulator – 3969 mAh, względem wcześniejszych 3180 mAh.

Kiedy premiera i jak z nazwami?

Nowe iPhone’y mogą zostać zaprezentowane już 10 lub 11 września. Z kolei do sprzedaży mają trafić 20 września. W związku z tym, że do premiery zostało naprawdę niewiele czasu, to teraz będziemy mieli do czynienia z wysypem informacji. Przykładowo niedawno jeden z przecieków sugerował zmienione nazwy. Topowa wersje mogą otrzymać dopisek Pro – np. iPhone 11 Pro lub po prostu iPhone Pro.

Polecamy również:

iOS 13 już niebawem. Tymczasem Apple chwali się świetnymi wynikami „Dwunastki”

źródło: BGR, AnTuTu