(źródło: Apple)

Podobają Wam się płaskie iPhone’y? Szykujcie się na zmiany

Choć iPhone’y opatrzone numerem „15” pojawią się dopiero w okolicach jesieni tego roku, to po internecie już krążą nieoficjalne informacje, które rozpalają wyobraźnię fanów iTelefonów. Teraz do worka przedpremierowych wieści o najnowszej generacji iPhone’ów swoje trzy grosze dorzucił renomowany leakster.

Dynamic Island w Waszym kolejnym iPhonie

Wpis ShrimpApplePro skupia się na zmianach dotyczących przodu urządzenia i jego projektu. Informator od razu wspomina o tym, że iPhone 15 w każdej wersji będzie oferował ten sam rozmiar ekranu, co jego poprzednik. Można więc spodziewać się, że zobaczymy urządzenia w dwóch wariantach wyświetlacza – 6,1 i 6,7 cala. Jako że Apple ma w zwyczaju wykorzystywać komponenty czy design 2-3 lata z rzędu, oszczędzając przy tym spore sumy pieniędzy, ta nieoficjalna informacja nie powinna być aż tak zaskakująca.

iPhone 14 Pro Dynamic Island
Dynamic Island w iPhone 14 Pro (fot. Apple)

Choć Apple zamierza przeprowadzić recykling paneli wyświetlacza, nie można tego samego powiedzieć o projekcie przodu. Według ShrimpApplePro wszystkie modele z nowej generacji otrzymają Dynamiczną Wyspę oraz… zakrzywione krawędzie. Jakby to miało wyglądać? Wystarczy przypomnieć sobie iPhone’a 11. Wygląda więc na to, że po trzech latach wypłaszczonego projektu czas na powrót do bardziej zaoblonego kształtu. Ekran pozostanie jednak płaski.

Ochrona i aparaty bez zmian?

Na tle całej serii najbardziej wyróżniać się będą modele z dopiskami „Pro” i „Ultra”. Tam, oprócz zakrzywionych krawędzi, pojawią się również cieńsze ramki wokół wyświetlacza. Źródło, które przekazało ShrimpApplePro informacje, opisuje iPhone’a 15 Ultra jako „przepięknego”.

Ponadto Apple ma pozostać przy stosowaniu ochrony Ceramic Shield, a brak widocznych różnic w okolicach przedniej kamerki każe sugerować, że nie powinniśmy się spodziewać większych usprawnień w kwestii frontowego aparatu.

Choć wszystko powyżej to na razie nieoficjalne informacje, to ShrimpApplePro ma na koncie kilka trafionych predykcji. Jedną z nich była np. zapowiedź braku zmian w designie Apple Watch 8. generacji. Ponadto autor już wcześniej wspominał o bardziej zaokrąglonym projekcie nowych smartfonów giganta z Cupertino, więc nowy design iPhone’ów 15 jest całkiem prawdopodobny.