Apple iPhone 12
Apple iPhone 12

Z ładowarką czy bez, iPhone’y i tak będą sprzedawać się świetnie

Najnowsze smartfony Apple, należące do linii iPhone 12, mają sprzedawać się naprawdę dobrze. Tak przynajmniej wynika z obecnych prognoz.

Reklama

Zainteresowanie będzie naprawdę spore

Serwis MacRumors, powołując się na prognozy udostępnione przez DigiTimes, donosi o szacunkach dotyczących sprzedaży „Dwunastek” z Cupertino. Cała rodzina smartfonów, wydana pod nazwą iPhone 12, ma cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Apple iPhone 12
iPhone 12 (fot. Apple)

Analitycy oczekują, że dostawy mogą osiągnąć poziom nawet 80 mln sztuk. Co więcej, taki wynik ma zostać zrealizowany do końca tego roku. Możliwe więc, że tegoroczne modele będą cieszyć się większym zainteresowaniem niż ich poprzednicy.

DigiTimes wskazuje, że dobra sprzedaż ma wynikać z polityki cenowej, licznych aktualizacji technologii, w tym procesora Apple A14, ulepszonej konstrukcji obudowy i nowych funkcji kamer. Jedyną poważną przeszkodą, mogącą wpłynąć na sprzedaż, może okazać się ewentualna eskalacja konfliktu między USA a Chinami.

6,1-calowy iPhone 12 najpewniej będzie tym najpopularniejszym

Następca modelu XR i 11, najczęściej kupowanych smartfonów w 2019 i 2020 roku, czyli iPhone 12 ma być najczęściej wybieranym smartfonem z tegorocznej oferty Apple. Klientów nie odstraszy wzrost ceny, a także brak ładowarki i słuchawek EarPods w zestawie.

Apple iPhone 12
iPhone 12 (fot. Apple)

Owszem, w przypadku „Dwunastki” mamy do czynienia ze sporą aktualizacją. Smartfon w końcu otrzymał ekran OLED, zauważalnie smuklejsze ramki, a także szereg innych usprawnień. Niestety, cena w porównaniu z poprzednikami znacząco wzrosła – w Polsce musimy zapłacić więcej o 600 złotych. Dodatkowo, część klientów będzie musiała dokupić ładowarkę – oficjalny zasilacz 20 W kosztuje 100 złotych.

To będzie dobry kwartał dla Apple

Niewykluczone, że trzy ostatnie miesiące 2020 roku będą rekordowe dla Apple pod względem przychodów. Należy zauważyć, że nie tylko iPhone 12 ma sprzedawać się bardzo dobrze, ale również iPady. W przypadku tabletów prognozuje się nawet 20% wzrost względem 2019 roku.

Do iPhone’ów i iPadów mogą dołączyć również komputery Mac, które ostatnio także odnotowują wzrosty sprzedaży. Do sprzętu należy jeszcze dodać usługi, które rosną już od kilku kwartałów, a planowany pakiet Apple One może być prawdziwym hitem.