Apple Fitness+

Apple One – wszystkie usługi od Apple w jednym planie, razem z Fitness+, w DOSKONAŁEJ cenie!

Podczas dzisiejszej konferencji Apple ujawniło szczegóły dotyczące nowego serwisu dla osób aktywnych fizycznie – Fitness+. Poznaliśmy również Apple One – plan pozwalający na zakup wielu usług od firmy z Cupertino w ramach jednej opłaty.

Czas pandemii i kwarantanny sprawił, że wiele osób, które dotychczas uczęszczały na zajęcia na siłowni i do klubów fitness, zmieniło swoje nawyki na ćwiczenie w domowym zaciszu. Choć jest to, na swój sposób, bardziej komfortowe, ma kilka istotnych mankamentów, na czele z brakiem wsparcia ze strony profesjonalnego trenera personalnego czy prowadzącego zajęcia. Owszem, w sieci roi się od przeróżnych filmów instruktażowych, jednak nie jest to do końca to, z czego domowi miłośnicy fitness chcieliby korzystać.

Właśnie z myślą o nich, firma Apple opracowała i udostępniła własny serwis wypełniony treściami dedykowanymi osobom aktywnym – Fitness+.

Fitness+ – ćwiczenia na Apple Watch i innych urządzeniach Apple

Fitness+ to usługa, w której posiadacze urządzeń Apple znajdą gotowe scenariusze treningów, przygotowane przez profesjonalistów. Będą mogli również podzielić się własnymi osiągnięciami ze znajomymi.

Apple Fitness+
Fitness+ (źródło: Apple)

Ułatwieniem w wykonywaniu ćwiczeń zgodnie z instruktażem jest wykorzystanie Apple Watch, na ekranie którego będą wyświetlać się najistotniejsze wskazówki do poprawnego wykonania ćwiczeń. Dodatkowo, dane zbierane przez Apple Watch będą prezentowane na ekranie urządzenia wykorzystywanego do prezentacji ćwiczenia, np. iPhone’a, iPada czy Apple TV.

Apple Fitness+
Fitness+ (źródło: Apple)

Dzięki aplikacji Fitness dostępnej w smartfonach iPhone, będzie możliwy podgląd naszych postępów w treningach.

Apple Fitness+
Fitness+ (źródło: Apple)

Serwis Apple Fitness+ będzie płatny. Miesięczny koszt dostępu to 9,99 dolarów amerykańskich, zaś roczny – 79,99 dolarów.

Apple One – jeden zamiast wszystkich

Co istotne, Fitness+ wejdzie w skład Apple One – nowego planu agregującego w sobie wiele płatnych usług świadczonych przez firmę z Cupertino: Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade i iCloud, Fitness+ i Apple News+.

Apple One
Apple One (źródło: Apple)

Do wyboru będą trzy plany: indywidualny, rodzinny i Premier. Plan indywidualny (Dla Ciebie) oferuje dostęp do iCloud (50 GB), Apple TV+, Apple Music i Apple Arcade w cenie 24,99 złotych miesięcznie. Plan rodzinny (Dla rodziny) – te same usługi z większym pakietem danych iCloud (200 GB) za 39,99 złotych. W ramach opcji Premier można będzie dodatkowo korzystać z Fitness+ i News+ za 29,95 dolarów miesięcznie. Niestety, przynajmniej na razie, nie będzie ona dostępna w Polsce.

Apple One
Apple One fot. Apple

Polskie ceny Apple One prezentują się bardzo korzystnie, zwłaszcza gdy zestawimy je z tymi, które będą musieli płacić mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Do tej pory samo Apple Music i 50 GB iCloud kosztowało 24 złote. Teraz, za jedynie złotówkę więcej, dostaniemy Arcade i TV+. W przypadku planu rodzinnego, korzyści są jeszcze większe.

Szkoda jedynie, że nie będziemy mogli korzystać z opcji Premier. Niestety, nie zmieni się to dopóki News+ i Fitness+ nie pojawią się w Polsce.

Zgodnie z zapowiedzią na stronie internetowej Apple, Apple One pojawi się w Polsce jesienią br.