iPhone 11 Pro Max
Apple iPhone 11 Pro

Wiemy, jaką pojemność będą miały baterie w iPhone’ach 12. Małe rozczarowanie

Apple zrobiło użytkownikom iPhone’ów 11 miły prezent, wyraźnie zwiększając pojemność baterii w ubiegłorocznych smartfonach. Niestety, wszystko wskazuje na to, że producent zamierza zamontować mniejsze akumulatory w iPhone’ach 12.

Pojemność baterii w iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max

Na początek przypomnimy sobie, jakie pojemności baterii zyskały aktualne modele smartfonów Apple:

To ważne, ponieważ może się okazać, że to ostatnie iPhone’y z tak dużymi bateriami.

Pojemność baterii w iPhone 12, 12 Max, 12 Pro i 12 Pro Max

Jeśli raport MySmartPrice jest wiarygodny, to właśnie poznaliśmy pojemności baterii montowanych w tegorocznych iPhone’ach. Od razu ostrzegam, że w żadnym z przypadków nie można mówić o dobrych wieściach.

Apple nie tylko nie zdecydowało się utrzymać pojemności akumulatorów dla iPhone’ów, ale wręcz je zredukowało:

  • iPhone 12 (5,4″) – 2227 mAh
  • iPhone 12 Max (6,1″) – 2775 mAh
  • iPhone 12 Pro (6,1″) – 2775 mAh
  • iPhone 12 Pro Max (6,7″) – 3687 mAh

Powyższe pojemności baterii potwierdzają trzy źródła: chińska agencja certyfikująca sprzęty elektroniczne (3C), gdzie występują pod oznaczeniami A2471, A2431 i A2466, Safety Korea oraz UL Demko.

Pojemność baterii w modelu Apple iPhone 12 (fot. MySmartPrice)

Co to oznacza dla użytkowników iPhone’ów 12?

Tak naprawdę, to nie wiadomo. W iPhonie 12 można spodziewać się niewielkiej baterii – wszak będzie to prawdziwy „maluch”, mieszczący się w każdej dłoni. Kolejny model, iPhone 12 Max, będzie następcą regularnego iPhone’a 11, otrzyma ekran OLED oraz bardziej energooszczędny procesor Apple A14, bazujący na procesie litograficznym 5 nm, co na pewno przełoży się na tempo pobierania „soczku” z akumulatora.

Nie da się jednak zaprzeczyć jednemu: baterie w nowych iPhone’ach będą mieć mniejszą pojemność, co może wpłynąć na czas pracy na jednym ładowaniu. Na pewno nie jest to wieść, którą chcieliby usłyszeć fani firmy. Nie po tym, gdy dowiedzieli się, że najprawdopodobniej nie dostaną wraz ze smartfonem nowej ładowarki.