smartfon iPhone 11 smartphone
W czarnej wersji wygląda całkiem atrakcyjnie.

iPhone 11 był najlepiej sprzedającym się smartfonem w pierwszej połowie 2020 roku. Konkurencja może patrzeć z zazdrością

Od zawsze wiadomo, że smartfony Apple cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Wpływ na to ma nie tylko sama marka, ale także wydajność i ekosystem urządzeń tego producenta. Teraz dowiadujemy się, że iPhone 11 był najlepiej sprzedającym się smartfonem w pierwszej połowie 2020 roku.

iPhone 11 deklasuje konkurencję

Od lat trwają spory między fanami Androida i iOS o to, który system jest lepszy. Nie inaczej jest także w przypadku samych sprzętów. iPhone’y znajdują na całym świecie zarówno masę zwolenników, jak i przeciwników. Zdania są bardzo podzielone, ponieważ Apple „kontrowersyjnie” podchodzi do kwestii marży, która jest niebagatelnie wysoka.

Jednego jednak tej marce nie można odmówić. Od lat króluje w sprzedaży swoich modeli, które co roku znajdują ogromną rzeszę użytkowników. Nie inaczej jest także w tym roku, a to za sprawą iPhone’a 11.

Według danych firmy analitycznej Omdia, iPhone 11 wręcz zmiażdżył konkurencję, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych smartfonów w pierwszej połowie 2020 roku. Według informacji, na całym świecie model ten został sprzedany w aż 37,7 mln egzemplarzy! Drugi w tym zestawieniu Samsung Galaxy A51 sprzedał się w „zaledwie” 11,4 mln sztuk.

iPhone 11 najlepiej sprzedającym się smartfonem
iPhone 11 był najczęściej kupowanym smartfonem w pierwszej połowie 2020 roku (fot. Mateusz Budzeń / Tabletowo.pl)

Oto 10 najlepiej sprzedających się modeli w pierwszej połowie 2020 roku:

  • iPhone 11 – 37,7 mln,
  • Samsung Galaxy A51 – 11,4 mln,
  • Redmi Note 8 – 11 mln,
  • Redmi Note 8 Pro – 10,2 mln,
  • iPhone SE 2020 – 8,7 mln,
  • iPhone XR – 8 mln,
  • iPhone 11 Pro Max – 7,7 mln,
  • Redmi 8A – 7,3 mln,
  • Redmi 8 – 6,8 mln,
  • iPhone 11 Pro – 6,7 mln.

Jak widać, na liście dominują dwie firmy: Apple oraz Xiaomi. Co warte zauważenia, znajdują się one na niej z całkowicie różnych powodów. Apple jest marką samą w sobie i osoby, które są fanami iOS, często nawet nie myślą o zakupie smartfona innego producenta.

Natomiast Xiaomi znalazło się na tej liście z powodu konkurencyjnych cen swojego sprzętu. O ile smartfony Apple często są horrendalnie drogie, o tyle Xiaomi często życzy sobie za swoje urządzenia znacznie mniej, przez co stosunek cena/jakość w ich przypadku jest na bardzo atrakcyjnym poziomie.

Lista najlepiej sprzedających się smartfonów w pierwszej połowie 2019 i 2020 roku (fot. Omdia)

Jak widać w powyższej tabeli, Apple niezmiennie króluje i ciężko będzie jakiemukolwiek producentowi odebrać mu miejsce na szczycie. Zbliżająca się premiera iPhone’ów 12 może ten trend podtrzymać.

Recenzja iPhone 11