Premiera iPhone’a 12 jednak we wrześniu?! Apple chyba się zdradziło

Przywykliśmy do tego, że Apple co roku prezentuje nowe iPhone’y we wrześniu. Niedawno pojawiły się jednak informacje, że w tym roku smartfony z serii iPhone 12 zadebiutują nieco później, ale właśnie okazuje się, że gigant z Cupertino może zaprezentować je już w przyszłym miesiącu.

iPhone 12 miał zadebiutować później niż poprzednie iPhone’y

Wrześniowa prezentacja nowych iPhone’ów zyskała już miano tradycji. To właśnie w tym miesiącu Apple co roku prezentowało swoje topowe smartfony (oraz kolejne generacje Apple Watcha) i przyzwyczailiśmy się już do tego schematu.

Według ostatnich doniesień, w tym roku miało jednak dojść do zaburzenia tego „rytmu wydawniczego”. Pojawiły się bowiem informacje, że Apple nie pokaże nowych iPhone’ów we wrześniu, a dopiero w październiku (w sieci można znaleźć różne daty).

iPhone 12 zadebiutuje jednak we wrześniu?!

Nic, ale to dosłownie nic nie wskazywało na to, że Apple zaprezentuje nowe iPhone’y w przyszłym miesiącu. Było to dla nas zrozumiałe, bowiem przez trwającą od kilku miesięcy, globalną pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19 producenci musieli zrewidować swoje plany wydawnicze.

Apple również sytuacja ta mocno utrudniła prace nad nowymi urządzeniami. Pracownicy nie mogli swobodnie się przemieszczać i współpracować ze sobą przy jednym stole, co doprowadziło do znaczących zaburzeń przyjętego harmonogramu. Do tego pojawiły się też poważne opóźnienia związane z produkcją i testami.

Okazuje się jednak, że Apple mimo wszystko może zaprezentować smartfony z serii iPhone 12 już w przyszłym miesiącu. Jak bowiem zauważył Dominik Szelenbaum, na oficjalnym kanale marki w serwisie YouTube pojawiła się testowa transmisja wraz z datą 10 września 2020 roku i godziną rozpoczęcia 19:15.

Zapewne ktoś popełnił błąd, bowiem taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Oczywiście nie mamy pewności, że Apple rzeczywiście tego dnia odpali transmisję na żywo (podobnie, jak keynote WWDC 2020, wideo zostanie nagrane i zmontowane wcześniej; zdjęcia do niego podobno rozpoczęły się dzisiaj), ale ta wpadka to właśnie sugeruje. Tym bardziej, że konferencje giganta z Cupertino zwykle rozpoczynają się po godzinie 19:00 czasu polskiego.

Należy się jednak spodziewać, że nawet jeżeli Apple rzeczywiście zaprezentuje smartfony z serii Phone 12 już 10 września 2020 roku (a w sumie mają być cztery modele), to przez obecną sytuację najprawdopodobniej trafią one do sprzedaży dopiero w październiku (lub nawet listopadzie).

Polecamy również: