iBook G3 iPad etui
(fot. @skipperfilms TikTok)

Użytkownik TikToka stworzył najładniejsze etui na iPada – ze starego laptopa

Co można zrobić z obudową iBooka G3? Okazuje się, że przykładowo można ją wykorzystać do stworzenia jednego z najciekawszych etui do iPada.

Drugie życie starego laptopa Apple

Jednym z pierwszych projektów Jony’ego Ive’a, po powrocie Steve’a Jobsa do Apple, był iBook G3, czyli laptop zamknięty w charakterystycznej kolorowej obudowie. Trzeba przyznać, że cały projekt prezentuje się z pewnością intrygująco i w dniu swojego debiutu znacząco wyróżniał się na tle szarych i nudnych urządzeń konkurencji. Co więcej, nawet dziś jego wzornictwo pozostaje wyjątkowe.

Apple iBook G3 (fot. raneko, CCA-2.0)

Obecnie iBooka G3 można traktować jako ciekawostkę, a działające egzemplarze mogą posłużyć wyłącznie do prezentacji dawnych rozwiązań Apple. Użytkownik TikToka, publikujący materiały pod nickiem @skipperfilms, postanowił jednak zapewnić ponad 20-letniemu komputerowi drugie życie i to w naprawdę ciekawy sposób.

Nie zdecydował się na przywrócenie do życia starego egzemplarza. Zamiast tego wykorzystał obudowę iBooka G3 do stworzenia jednego z najładniejszych etui do iPada. Ponadto, skupił się nie tylko na wyglądzie, ale również na funkcjonalności.

@skipperfilms

Once a year I find the patience and drive to do something like this. Love this #ibookg3 to #ipad conversion! #fyp #foryoupage #3dprinting

♬ Rasputin – Majestic & Boney M.

Wspomniany użytkownik TikToka wypatroszył laptopa, pozbywając się jego wnętrzności. Następnie wydrukował na drukarce 3D niezbędne elementy, które pozwoliły na zamontowanie iPada i dodatkowych akcesoriów.

W projekcie, oprócz samego iPada, znalazło się jeszcze miejsce na klawiaturę z gładzikiem, a także powerbank. Warto dodać, że powebank można ładować za pomocą zamontowanego złącza USB typu C, bez konieczności jego wyjmowania.

Etui nie tylko wygląda dobrze, ale jest również funkcjonalne

Po pierwsze, całość po prostu działa. Otrzymujemy iPada zamkniętego w atrakcyjnej obudowie, którego można wykorzystać jako laptopa. Po drugie, użytkownik TikToka zapewnił dodatkową funkcjonalność.

Jego etui wyposażone jest jeszcze ładowarkę do Apple Watcha, która jest zasilana z wykorzystaniem powerbanka. Możemy więc położyć smartwatcha w wyznaczonym miejscu i naładować jego akumulator.

Trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę dobrze i może się podobać. Śmiem twierdzić, że to jeden z najciekawszych sposobów na wykorzystanie obudowy iBooka G3.