iPhone iOS aktualizacja Apple logo fot. Tabletowo.pl
(fot. Tabletowo.pl)

Apple aktualizuje iPhone’y i naprawia usterkę w swoim drogim monitorze

Użytkownicy urządzeń z Cupertino otrzymali właśnie zestaw aktualizacji. Apple udostępniło bowiem iOS 15.5, iPadOS 15.5, watchOS 8.6, a także macOS 12.4. Co więcej, naprawiony został błąd w monitorze Studio Display.

iOS 15.5 i iPadOS 15.5 do pobrania

Nowe wersje systemów operacyjnych na iPhone’y i iPady nie przynoszą dużych zmian. Warto jednak je zainstalować ze względów bezpieczeństwa.

Jak informuje Apple, iOS 15.5 wprowadza następujące ulepszenia i poprawki błędów:

  • W aplikacji Podcasty pojawiło się nowe ustawienie, które pozwala ograniczać liczbę odcinków przechowywanych na iPhonie oraz automatycznie usuwać starsze odcinki.
  • W aktualizacji usunięto błąd, przez który część automatyzacji dla domu uruchamianych przez przyjście lub wyjście osób mogła nie działać.

Identyczne zmiany trafiły również na iPady wraz z wersją iPadOS 15.5. Oczywiście obie aktualizacje dostępne są za darmo dla wszystkich wspieranych urządzeń.

iOS 15.5
(fot. Tabletowo.pl)

Jeśli nie chcecie czekać na komunikat o nowej wersji systemu, to iOS 15.5 i iPadOS 15.5 możecie pobrać ręcznie. Proces aktualizacji wygląda bardzo podobnie na iPhonie, jak i iPadzie. W tym celu przechodzimy do ustawień, następnie wybieramy „Ogólne” i klikamy na pozycję „Uaktualnienia”.

W przypadku iPhone’a 12 Pro konieczne jest pobranie paczki o rozmiarze 641 MB. Należy mieć na uwadze, że na innych modelach rozmiar pakietu może się różnić.

Co przynosi watchOS 8.6?

Właściciele wspieranych smartwatchy z Cupertino mogą już pobrać watchOS 8.6. Podobnie jak w przypadku iOS 15.5, liczba zmian jest niewielka, ale tutaj również zaleca się pobranie aktualizacji ze względów bezpieczeństwa.

watchOS 8.6
(fot. Tabletowo.pl)

Ponadto, jeśli mieszkasz w Meksyku, to informujemy, że watchOS 8.6. wprowadza funkcję EKG i powiadomienia o arytmii w tym kraju.

macOS 12.4 i usunięcie usterki w monitorze Studio Display

Nowa aktualizacja systemu operacyjnego skierowanego na Maki również nie przynosi znaczących nowości. W aplikacji Podcasty pojawiły się identyczne zmiany jak w wersji na iOS i iPadOS. Ponadto nie zabrakło mniejszych poprawek i usunięcia wcześniej zgłoszonych drobnych niedociągnięć.

Najbardziej zadowoleni z najnowszych aktualizacji powinni być użytkownicy monitora Apple Studio Display. Wcześniej mogliśmy usłyszeć o problemach z jakością obrazu kamery. Jak informuje firma Tima Cooka, aktualizacja oprogramowania układowego optymalizuje działanie kamery, poprawiając redukcję szumów, kontrast i obsługę klatek. Oznacza to, że irytująca usterka nie powinna już występować.